Trzy zastosowania soli, które pomogą utrzymać czystość w domu

Kategoria: Porady
Data publikacji: 2022-11-05

Sól zwykle wykorzystujemy do doprawiania potraw. Jest ona bardzo ważnym składnikiem, który poprawia smak naszych dań. Ma ona jednak dużo więcej ciekawych zastosowań, które warto znać. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić Wam trzy sposoby wykorzystania soli w utrzymaniu czystości w domu. Wypróbujcie je podczas robienia porządków.

Sól sposobem na czysty piekarnik

Doczyszczenie piekarnika z zaschniętych tłustych plam bywa kłopotliwym zadaniem. Możemy to sobie ułatwić i wykorzystać do tego sól, która jest naturalnym środkiem ułatwiającym czyszczenie właśnie tego rodzaju zabrudzeń.

Wystarczy wymieszać sól z niewielką ilością wody, aby powstała dość gęsta papka. Nanosimy ją na zabrudzenia i pozostawiamy na kilka godzin, a następnie za pomocą wilgotnej gąbeczki kuchennej dobrze wycieramy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Możemy zrobić to jeszcze w inny sposób. Zwłaszcza, gdy mocne tłuste plamy znajdują się na dnie piekarnika. Wtedy możemy wysypać go solą, a następnie rozgrzać i poczekać, aż sól zrobi się brązowa. Wtedy wystarczy już tylko ją ściągnąć papierowymi ręcznikami.

Czyszczenie drewnianej deski do krojenia

Drewnianych desek do krojenia nie powinniśmy myć w zmywarce, ani namaczać. Najlepszym sposobem na ich czyszczenie jest posypanie ich solą, a następnie przetarciem połówką cytryny. Takie połączenie wyczyści deskę i zdezynfekuje oraz będzie neutralne dla drewna.

Czyszczenie kuchenki gazowej

Palniki, ruszt i kuchenka brudzą się podczas gotowania. Możemy wyczyścić je za pomocą pasty stworzonej z soli kuchennej oraz wody. Pamiętaj, że sól ma właściwości ścierne, a więc nie traktuj w ten sposób delikatnych powierzchni lakierowanych. W przypadku palników i samego rusztu będzie za to skuteczna.

Podobne artykuły