Zdalne zarządzanie domem – na jakie rozwiązania postawić?

Wnętrza Data publikacji: 06 marca 2020

Powszechnie szukamy rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie ilości codziennych obowiązków. Również w domach prywatnych pragniemy poczuć się w pełni komfortowo, dlatego też coraz więcej osób stawia na Smart House, czyli nowoczesną technologię w praktycznej, domowej odsłonie.

Wieloma urządzeniami w ramach domowych sprzętów można obecnie zarządzać zdalnie, bez konieczności wstawania z kanapy lub nawet jeśli w ogóle nie ma nas w domu. Jak to możliwe? Jeżeli chcecie wiedzieć, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Zdalne zarządzanie domem – co można kontrolować?

Smart House to technologia przyszłości już teraz dostępna dla niemal każdego właściciela domu lub mieszkania. Pozwala na kontrolowanie wszystkich urządzeń elektrycznych, podpiętych do domowej sieci internetowej.

Co zyskujemy dzięki temu? Wszystkim zarządzamy z poziomu jednego panelu lub zdalnie, mamy szansę wcześniejszego zaprogramowania wielu rozwiązań (np. odpowiedniej temperatury, włączania/wyłączania świateł lub wykorzystywania monitoringu).

Nowoczesne systemy typu Smart House dają olbrzymią wygodę użytkowania oraz poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Możemy zaplanować wiele procesów, stworzyć precyzyjne harmonogramy, a także liczyć na wsparcie kamer, czujników i sensorów, które często za nas podejmują decyzję o włączeniu poszczególnych urządzeń. A to przekłada się na oszczędność czasu, pieniędzy oraz zwiększenie wygody użytkowników.

Czym można zarządzać w ramach Smart House? Tak naprawdę możliwości jest naprawdę wiele. Do najczęściej włączanych systemów zalicza się:

  • oświetlenie,
  • ogrzewanie,
  • monitoring,
  • żaluzje,
  • zraszacze,
  • system antywłamaniowy.

Zarządzanie oświetleniem – podstawa do codziennego działania

Nie da się funkcjonować w domowych pieleszach bez odpowiedniego oświetlenia. Również w tym przypadku zyskujemy naprawdę wiele dzięki wprowadzeniu systemu Smart House. Całość oświetlenia można bowiem obsługiwać za pomocą wygodnego panelu ze szkła hartowanego, który oferuje na przykład internetowy sklep elektryczny Gajwer.pl.

Dotykowy panel o nowoczesnej i minimalistycznej formie to świetne rozwiązanie dla niemal każdego wnętrza. Z jego pomocą zarządzamy poszczególnymi produktami oświetleniowymi, ale też całymi grupami lamp, tworząc przyjemne i ciekawe aranżacje świetlne, dopasowane do aktualnych potrzeb.

Wygląd i Stylistyka tego typu produktów są na tyle uniwersalne, że bez najmniejszych przeszkód można je wykorzystać w pomieszczeniach ultranowoczesnych i klasycznych, znacząco zwiększając ich funkcjonalność.

Sam panel to jednak jeszcze nie wszystko. Coraz częściej spotkamy się z wykorzystaniem pilotów do zarządzania oświetleniem i innymi systemami domowymi. Wielu klientów korzysta nawet ze specjalnych aplikacji, które gwarantują sprawne zarządzanie wszystkich urządzeniami wpiętymi do domowego Internetu Rzeczy. Warunkiem jest tylko zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania na telefonie z dostępem do Internetu. Dzięki niemu otrzymujemy niemal nieograniczony dostęp do kontrolowania całego domu.

Z pomocą aplikacji regulujemy bowiem poziom światła, ustalamy temperaturę oraz włączamy urządzenia antywłamaniowe. Tym wszystkim możemy się zająć z dowolnego miejsca – bynajmniej nie musimy być fizycznie obecni w domu, żeby zadbać o uruchomienie lub wyłącznie kluczowych urządzeń.

Korzyści ze zdalnego zarządzania oświetleniem i innymi domowymi instalacjami

Dlaczego warto wprowadzić zdalne sterowanie domowymi urządzeniami elektrycznymi? Przede wszystkim daje to olbrzymią wygodę i komfort. Przekłada się również na wymierne oszczędności czasu i funduszy. Odpowiednie dopasowanie oświetlenia (wyłączanie lamp oraz ograniczenie natężenia światła), dopasowanie ogrzewania do aktualnych potrzeb, regulowanie żaluzji dla uzyskania optymalnych warunków cieplnych to rozwiązania pozwalające na wymierne zmniejszenie wydatków na energię elektryczną i inne media, bez zmniejszania komfortu życia.

Nie można także zapominać o tym, że zarządzanie zdalne oraz wykorzystanie systemu Smart House to także codzienne dbanie o środowisko naturalne. Optymalne wykorzystanie domowych urządzeń, ograniczenie zużycia energii to także mniejsza emisja szkodliwych gazów i pyłów.

Zdalne zarządzanie domem, czyli nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa i wygody

Coraz chętniej prywatne osoby oraz architekci stawiają na instalacje obsługiwane zdalnie. Służą do tego panele z dedykowanymi pilotami lub specjalne aplikacje. Z ich pomocą bez najmniejszego trudu udaje się kontrolować wszystkie instalacje, a nawet zapisywać pożądane zachowania i parametry poszczególnych urządzeń.

W efekcie my zyskujemy więcej wolnego czasu, znaczące oszczędności w domowym budżecie, a dom samodzielnie uczy się, jak powinien reagować w poszczególnych sytuacjach, żeby zapewnić nam jak najlepsze warunki do życia.

Podobne artykuły