Zaskórniki już się chowają ze strachu. Zobacz, jak się ich pozbyć!

Uroda Data publikacji: 21 września 2021

Zaskórniki to problem wielu kobiet, który objawia się mało estetycznymi zmianami skórnymi w postaci jasnych lub ciemnych kropeczek. Często nazywamy je również wągrami. W tym artykule podpowiemy Ci, jak skutecznie ich się pozbyć i sprawić, że nasza cera będzie wyglądała dużo lepiej.

Skąd biorą się zaskórniki?

Zaskórniki są efektem nadprodukcji tłuszczu przez gruczoły łojowe skóry i nieprawidłowym złuszczaniem się naskórka. Sebum zatykając ujścia mieszków włosowych powoduje niedrożność, a kumulujący się tłuszcz powoduje widoczny efekt, który nazywamy wągrami.

Zaskórniki mogą być otwarte lub zamknięte. Te drugie są jasne, dlatego dużo rzadziej nas denerwują. Mają one jednak nieprzyjemną fakturę grudek, a w ich miejscu może zacząć wytwarzać się ropa. Najczęściej powodem i powstawania jest nieodpowiedni dobór kosmetyków. Gdy mamy z nimi problem warto często stosować peelingi do twarzy.

Zaskórniki otwarte mają ciemną barwę. Są efektem zakażenia bakteriami, dlatego właściwa pielęgnacja może wyeliminować ich powstawanie. Dlatego często należy oczyszczać twarz kosmetykami, które jednocześnie ją dezynfekują.

Żelatyna na zaskórniki

Skutecznym domowym sposobem na pozbycie się zaskórników jest żelatyna. Wystarczy, że rozpuścimy dwie łyżki żelatyny w wodzie. Nie może być jej zbyt dużo. Żelatyna ma stworzyć gęstą maseczkę, którą będziemy mogły nałożyć na twarz.

Następnie czekamy, a żelatyna zaschnie i zdejmujemy maseczkę odrywając zaschniętą żelatynę ze skóry twarzy. Wraz z nią wyjdą zaskórniki.

Podobne artykuły