Zasada „50 procent” pozwoliła jej schudnąć 27 kg i utrzymać wagę! Wypróbuj ją sama.

Zdrowie Data publikacji: 07 kwietnia 2019

Jen Rose zrzuciła 27 kg w półtora roku i utrzymała swoją nową wagę już przez 10 lat. Wszystko dzięki zasadzie „50 procent”. Chcesz sprawdzić czy również u Ciebie okaże się ona skuteczna? Wypróbuj ją i zdobądź swoją wymarzoną wagę.

Zasada 50% w odchudzaniu

Gdy 12 lat temu zważyła się ważyła 90 kg. Miała wtedy 26 lat i była bardzo zdeterminowana by stracić na wadze. Teraz ma 38 lat i jej życie wygląda całkowicie inaczej. Od 10 lat jest szczupła i udało jej się utrzymać efekty wcześniejszego odchudzania. Sama teraz uczy jak żyć zdrowo i dobrze się odchudzać. W swojej diecie stosuje zasadę „50 procent” i poleca ją innym jako sekret jej sukcesu.

Zasada 50 procent jest bardzo prosta i skuteczna. Nie wymaga ona od Ciebie dużych poświęceń i układania menu na cały tydzień. Pozwala za to znacznie ograniczyć kaloryczność każdego posiłku i sprawia, że odchudzanie staje się łatwe bez tworzenia planów żywieniowych i wyrzeczeń.

Zasada ta polega na tym by przy każdym posiłku wypełnić talerz w 50 procentach warzywami. Warzywa są niskokaloryczne i oczywiście są zdrowe bo dostarczają nam witamin i minerałów, często też sporo błonnika, który ułatwia trawienie i wspomaga przemianę materii. Dlatego zastąpienie warzywami porcji tłustego mięsa czy innych obiadowych dodatków pozwala znacznie zmniejszyć kaloryczność posiłku. Dzięki temu chudniemy, a po diecie jesteśmy w stanie utrzymać wagę. Wszystko bez zbędnych wyrzeczeń i konieczności planowania całego menu na dany dzień. Wystarczy pamiętać o tym by połowę Twojego posiłku stanowiły warzywa i to wszystko.

Rose twierdzi, że czasami cały posiłek to po prostu warzywa. Przykładowo ostatnio na kolację zamiast zjeść makaron z obiadu zrobiła sobie makaron z cukinii. Do tego dodała grzybów i szpinaku, trochę sosu i danie gotowe i to całkowicie zrobione z warzyw :)

Przerwij obsesję na punkcie wagi

Rose nigdy nie zmuszała się do korzystania z modnych diet lub jedzenia rzeczy, na które po prostu nie ma ochoty. Odrzuca też trendy treningowe. Robi to co lubi czyli np. jogę czy spin. Można powiedzieć, że robienie tego co lubi też jest tutaj pewną przyczyną sukcesu. Dzięki temu nie zniechęciła się. Dla wielu dieta i ćwiczenia to forma męczarni i wyrzeczeń, być może można to zrobić inaczej i oprzeć ją na czymś co się faktycznie lubi jeść i robić.

Rose przez większość życia miała nadwagę. Wcześniej próbowała diet, ale nie zdało się to na wiele. Miała problemy z kontaktem z innymi ludźmi. Dlatego przez ostatnie 10 lat musiała się nauczyć postrzegać siebie jako zdrową osobę. Dorastała patrząc na świat przez poczucie dziecka z nadwagą. Przez to była niepewna, potrzebowała się przemienić.

Dzisiaj czuje się świetnie. Ma dużo chęci do pracy i udało się jej utrzymać swoją wagę przez 10 lat. Poleca to również innym i zachęca do wypróbowania zasady 50 procent.

Źródło artykułu: https://www.nbcnews.com/better/lifestyle/50-percent-rule-helped-woman-lose-60-pounds-keep-it-ncna978276?icid=related

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły