12 października 2020

Na Weselu będziemy musieli mieć maseczkę. To samo podczas innych imprez.

Jak podaje Onet, od 17 października w życie wchodzi nakaz nakazujący zasłaniania ust i nosa na weselach i innych uroczystościach rodzinnych.

Zmienia się również limit osób

Zmianie ulegnie również liczba osób, które będą mogły brać. nich udział W Stefie żółtej będzie to 75 osób, a w strefie czerwonej 50 osób. To maksymalna liczba uczestników imprezy, która może brać w niej udział, nie wliczając w to obsługi.

Zakrywanie ust i nosa

Warto pamiętać o tym, że od 10 października zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Jest on ważny niezależnie od tego, czy jesteśmy w stanie zachować dystans społeczny wynoszący 1,5 m odległości między osobami.

Zakrywać ust i nosa nie musimy za to na ternach lasów, parków, zieleńców, ogrodów botanicznych, rodzinnych ogrodów działkowych, ogrodów zabytkowych i plaż.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.