Zamień śmieci w fajne rzeczy – 15 inspiracji!

DIY Data publikacji: 13 września 2021 / Aktualizacja: 2022-09-13

Recykling to bardzo zacna idea. Rzeczy, które zwykle traktujemy za śmieci mogą zyskać drugie życie. Wystarczy trochę pomysłu, pracy i czasu, aby odmienić je i zrobić z nich coś nowego. W tym artykule przedstawimy Wam 15 inspiracji. Zobaczcie, co fajne można zrobić samodzielnie.

1. Kwietnik ze starego krzesła

Pozostały Ci stare krzesła, które chcesz wymienić na nowe bo są niekompletne? Nie wyrzucaj wszystkich. Mogą Ci się przydać w ogrodzie. Zrobisz z nich naprawdę fajny kwietnik.

2. Organizer z puszek

Zamiast wyrzucać puszki do śmieci możesz je zostawić. Następnie zrobisz z nich bardzo fajny organizer na sztućce, który może przydać się w kuchni lub na działce. Można z nich zrobić również organizer na przybory szkolne lub na biurko.

3. Półka z szuflady

Zamierasz wyrzucić starą komodę? Zostaw szufladę, z której możesz zrobić taką bardzo fajną półkę. Przyznajcie, że wygląda niesztampowo.

4. Huśtawka do ogrodu z palet

Lubisz relaksować się w ogrodzie? Taka huśtawka z pewnością świetnie się sprawdzi w Twoim ogrodzie. Można na niej poleżeć i odpocząć. Poczytać książkę lub obejrzeć serial.

5. Pufa z opony

Gdy opony nie nadają się już do jazdy, to nie oznacza, że nie nadają się już do niczego. Wykorzystać możemy je choćby robiąc bardzo fajne pufy na taras lub do ogrodu. W środku mogą średnio się sprawdzić, ze względu na zapach gumy.

6. Organizer z kartonu

Organizery są bardzo praktyczne. Pozwalają ukryć mały bałagan. Dzięki nim łatwiej również jest sprzątać. Dlatego warto wykorzystać kartony, w których dostajemy paczki, aby zrobić z nich takie ładne i estetyczne organizery.

7. Wieszak z łóżka

Zagłówki starych łóżek wykorzystać możesz, jako wieszak. To naprawdę fajny sposób na recykling, zwłaszcza, gdy łóżko posiadało ciekawy dekoracyjny zagłówek.

8. Legowisko dla kota z walizki

Stare walizki były bardzo stylowe. Co prawda, w podróży już ich nie zobaczymy, ale możemy wykorzystać je inaczej. Tutaj z jednej takiej walizki zrobione zostało legowisko dla kota. Trzeba przyznać, że bardzo stylowo wygląda.

9. Ławka do ogrodu z łóżka

Przyznajcie, że wygląda naprawdę fajnie :) Taka ławka idealnie sprawdzi się w Twoim ogrodzie lub na tarasie.

10. Półka na butelki z deskorolki

Lubicie wino lub kolekcjonujecie inne alkohole? Zobaczcie, ten wieszak na butelki. Bardzo fajnie wyglądałby w mieszkaniu w stylu industrialnym.

11. Kuchnia ogrodowa z palet

Jeśli masz kilka niepotrzebnych palet możesz wykonać z nich kuchnię ogrodową, która świetnie sprawdzi się podczas wiosenny oraz letnich imprez w ogrodzie w towarzystwie przyjaciół i rodziny.

12. Organizer na noże z książek

Masz niepotrzebne książki? Warto je oddać komuś, komu mogą się przydać. Jeśli są to jednak pozycje, które nikomu się nie przydadzą, wtedy możesz wykorzystać je jako organizer na noże.

13. Dekoracja z koła rowerowego

Stare koło rowerowe po pomalowaniu może być ciekawą dekoracją do domu :) Zobaczcie sami.

14. Regał ze starych drzwi

Tutaj stare drzwi w stylu rustykalnym wykorzystane zostały jako regał do salonu i musimy przyznać, że wyglądają naprawdę ciekawie :)

15. Kwietnik z gitary

Ten nietypowy pomysł bardzo nam się spodobał, chociaż mamy świadomość, że mało kto posiada starą zepsutą gitarę, którą mógłby wykorzystać. Jeśli jednak wejdziecie w posiadanie takiej, to tak możecie ją wykorzystać.

Podobne artykuły