Zadbaj o swoje stopy i zrób peeling kokosowy!

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-08-23

Czas zadbać o nasze stopy :) Już po pierwszej kuracji tym peelingiem skóra zrobi się wyraźnie miększa i delikatna. Wypróbuj go, a będziesz go stosować regularnie! :)

Niestety nasze stopy mają wiele do zniesienia. Nic więc dziwnego, że robią się szorstkie i pojawiają się na nich odciski. Sucha skóra zaczyna pękać, a stopy nie wyglądają zbyt estetycznie. To najwyższy czas aby przygotować prosty peeling i o nie zadbać.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Nie musisz korzystać z drogich peelingów dostępnych w sklepach bo możesz zrobić go sama. Dzisiaj przygotujemy bardzo prosty, ale zarazem skuteczny peeling kokosowy z solą. Będziemy potrzebować gruboziarnistej soli, która pomoże nam pozbyć się starego naskórka.

Olej kokosowy nawilży dodatkowo Twoje stopy oraz dostarczy im niezbędnych dla zdrowego wyglądu składników odżywczych. Do tego ma działanie antygrzybiczne.

Składniki

  • 1/2 szklanki organicznego oleju kokosowego
  • 3 łyżki soli gruboziarnistej

Przygotowanie

Olej kokosowy rozpuść w mikrofalówce (nie całkowicie, ale musi być rzadszy, nie może też być gorący) i dokładnie wymieszaj z solą. Przelej do jakiegoś słoiczka i postaw w łazience. Teraz będzie czekał na wieczorną kurację.

Podczas kąpieli dokładnie wymasuj stopy peelingiem. Warto go pozostawić na 20 minut i dopiero po tym czasie spłukać. Dlatego możesz zrobić to w trakcie kąpieli, podnieś stopy na brzeg wanny i zrelaksować się jeszcze przez 20 minut.

Po tym czasie dobrze spłucz peeling, a kurację powtarza tak często jak masz na to ochotę! :)

Podobne artykuły