Zaczyna brakować jaj. Lepiej na święta kup je wcześniej bo może nie wystarczyć dla wszystkich!

Lifestyle Data publikacji: 19 października 2017

Zużywasz dużo jajek podczas świątecznych przygotowań kulinarnych? Lepiej kup je wcześniej bo w tym roku może dla wszystkich ich nie wystarczyć!

Jaj zaczyna brakować w sklepach

Jak podaje serwis pomorska.pl na sklepowych półkach zaczyna brakować jajek. To samo dzisiaj słyszałam w radiu. Po raz pierwszy od 1989 roku nasze jajka cieszą się tak dużym wzięciem na zachodzie. Producenci zbijają zatem kokosy wysyłając je za granicę kraju, a u nas po prostu zaczyna ich brakować. Wolą sprzedać je tam, gdzie zysk jest większy.

Wszystko  za sprawą problemów zachodnich hodowców drobiu. Wybuchła tam aferę fipronilowa, głównie dotyczy hodowców z Holandii, Niemiec i Belgii. Zaczyna na tamtych rynkach brakować jaj więc sięgają oni po zasoby naszych hodowców oferując lepszą cenę niż lokalny rynek. Jest to zła wiadomość dla wszystkich, którzy podczas świątecznych przygotowań zużywają ich znaczne ilości. Może ich po prostu zabraknąć dla wszystkich dlatego warto nie odkładać zakupów na ostatnią chwilę.

Jeśli jednak będziecie mieli pecha poniżej radzimy czym można zastąpić jaja podczas świątecznych przygotowań.

Mrożenie jajek

Pamiętajcie, że jajka można mrozić aby przedłużyć ich świeżość. Wystarczy je wybić do foremki na kostki lodu i zamrozić w tej formie. Nie robimy tego w skorupkach.

Czym zastąpić jaja?

Jak widzicie zamienników dla jajek jest całkiem sporo. W zależności od przygotowywanej potrawy zawsze możemy znaleźć jakiś sposób by poradzić sobie bez nich.

Podobne artykuły