W tych miejscach maseczek nosić nie trzeba

Zdrowie Data publikacji: 20 października 2020

Ostatni wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce wprowadził wiele nowych obostrzeń. Kraj został podzielony na dwie strefy – żółtą oraz czerwoną. W strefie czerwonej obowiązują najostrzejsze ograniczenia, o których pisaliśmy tutaj. Strefa żółta również posiada pewne obostrzenia, o których trzeba pamiętać i które opisaliśmy w tym artykule. Bez względu na to, w której strefie mieszkamy, na terenie całego kraju musimy nosić maseczkę, również w przestrzeni publicznej na otwartym powietrzu. Są jednak od tego wyjątki. Dzisiaj powiemy Wam jakie.

Gdzie nie trzeba nosić maseczki?

Usta i nos należy zakrywać za każdym razem, gdy wychodzimy na zewnątrz. Przemieszczając się z domu do swojego samochodu, również powinnaś mieć założoną maseczkę.

Ministerstwo Zdrowia informuje również jak poprawnie powinno się nosić maseczkę. Powinna ona zakrywa usta i nos. Nie może więc być spuszczona na broda lub zakrywać jedynie usta i odsłaniać tym samym nos, aby łatwiej się nam oddychało.

Są jednak miejsca, gdzie maseczki nosić nie trzeba. Jak podaje serwis popularne.pl, nie musi ich mieć choćby podczas biegania na terenie lasów, parków, zieleńców czy ogrodów botanicznych.

Nie musimy jej zakładać będąc również na ternie ogrodu zabytkowego, ogrodu ROD lub na plaży.

Jest jednak wyjątek od tej sytuacji. Maseczkę musimy założyć, jeśli przebywamy w takim miejscu, ale nie możemy utrzymać 1.5 m dystansu społecznego.

Według resortu zdrowia maseczki nie musimy zakładać również podczas treningów lokalnej drużyny sportowej, w szkołach, na zapleczu sklepu (pracownicy) czy przy stoliku w restauracji, pubie czy kawiarni.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły