Rolka do czyszczenia ubrań świetnie sprawdzi się do czyszczenia torebki!

Porady Data publikacji: 09 lutego 2022

Rolka do czyszczenia ubrań jest bardzo przydatnym gadżetem. Zwłaszcza, gdy mamy w domu jakieś zwierzę. Sierść często pozostaje na naszych ubraniach. Wtedy szybko możemy je oczyścić przed wyjściem z domu. Rolki takie możemy jednak wykorzystać na więcej sposobów.

Czyszczenie torebki za pomocą rolki do ubrań

Torebka to miejsce, w którym ląduje wiele rzeczy. Nie zawsze potrzebnych, ale doskonale wiemy, jak wyglądają realia. Raz na jakiś czas z tego powodu musimy ją wyczyścić i wyrzucić wszystko, co nie jest nam potrzebne.

W środku pozostaje jednak sporo zanieczyszczeń, które nie zawsze da się skutecznie wytrzepać. Wtedy z pomocą przychodzi nam rolka do ubrań, do której dzięki klejowi bardzo dobrze przywierają nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Wystarczy, że przejedziesz rolką kilka razy wewnątrz torebki, a sama zobaczysz ile brudu zbierze się na jej powierzchni. Warto więc co jakiś czas zadbać w ten sposób o naszą torebkę, a na pewno będzie dużo czyściejsza.

Czyszczenie żyrandoli wałkiem do ubrań

Wyczyszczenie torebki nie jest jedynym sposobem na wykorzystanie rolki do ubrań. Wałek tego typu sprawdzi się również idealnie do czyszczenia żyrandoli, zwłaszcza wykonanych z delikatnych materiałów.

Na żyrandolach zawsze zbiera się dużo kurzu. Dzięki temu prostemu trikowi szybko i bez trudu go usuniemy, a jednocześnie nie zniszczymy przy tym żyrandola.

Czyszczenie mebli tapicerowanych

Rolki do ubrań sprawdzają się również podczas czyszczenia mebli tapicerowanych. Na nich również zbiera się kurz, okruszki jedzenia oraz sierść domowych pupili. Nie musimy za każdym razem ich prać lub odkurzać, gdy chcemy je doprowadzić do porządku. Wystarczy, że w pokoju pod ręką będziemy mieć wałek do czyszczenia ubrań i raz na jakiś czas przejedziemy nim dokładnie po meblach wciskając go również w szczeliny pomiędzy zagięciami materiału.

W ten sam sposób możemy wyczyścić tapicerkę w samochodzie. Zwłaszcza na tylnej kanapie, gdzie najczęściej siedzą nasze dzieci. Zdarza im się również w drodze spożywać przekąski, a to powoduje, że na tapicerce znaleźć można sporo okruszków. Nie strzepuj ich na dywaniki samochodowe, a po prostu usuń za pomocą rolki.

Podobne artykuły