Czym zatkać wino zamiast korka?

Porady Data publikacji: 21 listopada 2020 / Aktualizacja: 2023-01-29

Czym zatkać wino zamiast korka, gdy nie skończymy na raz całej butelki? Szkoda, aby dobre wino się zmarnowało. Dlatego warto je zabezpieczyć i wypić przy następnej okazji. Niestety ponowne włożenie korka do szyjki od butelki wina jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście nie będziecie musieli się męczyć – mamy dla Was sposoby, które rozwiążą Wasz problem

Zakręć wino plastikową zakrętką

To prosty trik, który możesz wykorzystać, aby zatkać wino zamiast korka, a do tego móc je odkręcać w każdej chwili i zakręcać ponownie. Jedyne czego potrzebujesz to nożyczki, plastikowa butelka i zapalniczka.

Wystarczy, że odetniecie szyjkę z plastikowej butelki. Nałożycie ją na szyjkę butelki od wina, a następnie podgrzejecie zapalniczką, aby plastik się skurczył. Teraz wystarczy już tylko zakręcić butelkę i gotowe.

@foodie_we

##Life tips ##Creativity ##DIY ##good idea ##save ##Bottle cap ##StrapBack

♬ Can’t stop eating – Tik Tok

No dobrze, ale co jeśli nie mamy pod ręką żadnej zapalniczki czy butelki. Możemy wykorzystać korek ponownie, wystarczy jeden prosty trik.

Jak włożyć korek wina ponownie

Korek można ponownie włożyć do wina, wystarczy jedynie zastosować prosty trik. Wystarczy, że weźmiesz nóż, a następnie przytniesz kawałek korka.

Dzięki temu korek bez problemu znów wejdzie w otwór szyjki od butelki wina. Wino zostanie szczelnie zamknięte i będziesz mogła wypić je do końca podczas innej okazji.

Podobne artykuły