Jak wyczyścić świece z kurzu – 4 SPOSOBY!

Porady Data publikacji: 12 kwietnia 2018 / Aktualizacja: 2021-04-01

Świeczki to świetna dekoracja każdego domu. Dzięki nim możemy w łatwy sposób, stworzyć romantyczny nastrój, ozdobić stół, czy też dodać wnętrzu dodatkowego uroku. Wyglądają one pięknie i są idealnym dodatkiem, na który decyduje się wiele osób. Jednak ich wadą jest to, że w łatwy sposób się brudzą. Wystarczy kilka dni, a są one zakurzone. Jak więc w prosty sposób, wyczyścić świeczkę, by nadać jej dawnego uroku?

Istnieje wiele sposobów, na to, by wyczyścić świece z kurzu. Jedne należą do tych bardziej pracochłonnych, a inne pochłaniają tylko kilka minut. Jednak wszystkie z nich są skuteczne i pomocne.

Spirytus

Pierwszy sposób jest niezwykle łatwy. Do jego wykonania potrzebujemy tylko wacików kosmetycznych i buteleczki spirytusu. Wacik nasączamy spirytusem, a potem wystarczy nim przedrzeć zakurzoną świeczkę. Spirytus z łatwością usunie kurz z powierzchni świeczki, sprawiając, że wygląda ona jak nowa. Do wyczyszczenia świecy z kurzu, można użyć także innego rodzaju alkohole.

Zmywacz do paznokci

Ten sposób działa na podobnej zasadzie jak pierwszy. Potrzeba do jego wykonania wacików kosmetycznych oraz buteleczki ze zmywaczem do paznokci. Nasączonym wacikiem przecieramy powierzchnię świeczki, pozbywając się w ten sposób warstwy kurzu na świece.

Mikrofalówka

Ten sposób jest dla osób, które mają w swojej kuchni mikrofalę. Dzięki niemu możemy w szybki sposób wyczyścić świeczkę z kurzu. Wystarczy wstawić świecę do szklanej miseczki, a potem wstawić ją do mikrofali. Należy nastawić świecę na najmniejszą temperaturę, na minutę. W ten, sposób warstwa świeczki rozpuści się lekki i pochłonie kurz.

Gorąca woda

Mikrofalę można zamienić na miskę z gorącą wodą. W tym, przypadku można wrzucić świecę do naczynia z gorącą wodą. Wystarczy kilka minut a jej powierzchnia, lekko się rozpuści, tworząc nową, czystą warstwę, a woda zmyje resztki kurzu.

Te sposoby pozwolą na wyczyszczenie świec, w każdym domu. Dzięki nim nasze świeczki już zawsze będą prezentować się dobrze i wyglądać jak nowe.

Przeczytaj również artykuł: Świeca – wielki, mały drobiazg.

Podobne artykuły