Świeca – wielki, mały drobiazg

Dekoracje Data publikacji: 31 marca 2021 / Aktualizacja: 2021-04-01

Często zastanawiamy się, jak zaaranżować nasze wnętrze, by stało się ono nie tylko przytulne, ale także wyrażało nasz charakter, pasje, humor, dystans do otoczenia. Wielu z nas uwielbia dodatki. Są one wykorzystywane nawet wtedy, gdy chcemy zachować minimalizm, porządek i estetykę wnętrza. Świeca – czy jest dobrym wyborem? Z pewnością! Jak jednak wybrać wśród tysięcy wzorów, niektórych tak oczywistych? Mamy kilka wskazówek… 

Świeca w szkle – nieoczywista, a prosta

Szkło jest w modzie! Możemy wykorzystać je w kuchni, ale także jako ozdobę. Bardzo popularne stały się ostatnimi czasy ogrody w słojach o tradycyjnych lub oryginalnych kształtach. Podobnie jest ze świecami – warto zaufać świeczkom długopalącym o intensywnym zapachu w szkle. Są eleganckie, stylowe. Wiele sklepów oferuje nam szkło barwione lub ozdobione ciekawymi, wyrazistymi napisami, które niosą dodatkowe przesłanie. Świece z intrygującym, dobitnym, odważnym czy śmiesznym, napisem rewelacyjnie nadadzą się nie tylko jako wystrój Twojego domu, ale i prezent – z pewnością zapadną w pamięć i wyróżnią się wśród innych podarunków. 

Świece w kształcie ciała – odważne i stworzone z humorem

Ludzkie ciało jest piękne! Nie wstydźmy się go! Od tysięcy lat jest inspiracją dla artystów i producentów artykułów luksusowych. Czy jednak luksus musi zawsze oznaczać wysoką cenę? Oczywiście, że nie. Świece w kształcie ciała są produktem z pewnością unikatowym i odważnym, ale nie są one drogie. Świece w kształcie mężczyzny czy świece w kształcie kobiety będą z pewnością zdobiły nasze wnętrze, dodadzą mu pikanterii, ale pobudzą też zmysły. Ciało jest motywem antycznym – już w starożytności dostrzeżono jego doskonałość. Świece ciała – grzeszne czy tylko niegrzeczne? Odpowiadamy: z pewnością – stylowe i odważne. A może pragniesz nie tylko zaakcentować swój gust, ale przełamać tabu lub ożywić atmosferę swojej sypialni? Wszystko zależy od Ciebie! Wyraź siebie, przekraczaj granice, ciesz się kształtami Venus czy Adonisa zdobiącymi Twoje cztery ściany. A może jedno i drugie? Tak, możesz! Stać Cię na to!

Świeca idealnym prezentem?

Pragniesz, aby Twój podarunek się wyróżnił, stał się niezapomniany, na zawsze był kojarzony z danym wydarzeniem? Rozmiar może się nie liczy… Ale nie ukrywajmy: kształt ma znaczenie! Znaczenie? Tak! Takie, jakie sam mu nadasz. Świeca w szkle z konkretnym motywem, świeca ciałko, świeca pupa… Dlaczego nie? To Ty decydujesz o tym, jaki charakter chcesz nadać swojemu wnętrzu i co chcesz wyrazić.  A najlepiej wybrać to, co Ci się podoba, jest unikatowe, ciekawe i oryginalne. 

Świeca – czy może być organiczna?

Oczywiście! Ekologia jest dla nas niezwykle ważna, prawda? Producenci zachęcają nas do nabywania swoich produktów, jednocześnie z różnych stron słyszymy, jak bardzo zaśmiecają one naszą planetę. A jednak! Na rynku znajdziemy wiele firm, które zadbały o to, by wytwarzane przez nie produkty były nie tylko piękne, oryginalne, ale także biodegradowalne. Takie właśnie są świece sojowe z bawełnianym knotem. Wosk sojowy jest w pełni organiczny, wegański, naturalny, pali się niezwykle długo, a dzięki doborowi odpowiednich nut zapachowych, pozwoli Ci cieszyć się subtelnym aromatem. 

Podstawka – niezastąpiona i praktyczna

Podkładki, podstawki, talerzyki… Kto ich nie ma? Są praktyczne, chronią meble, ale staramy się zwracać uwagę także na ich walory estetyczne. Trudno jednak sprawić, by filc, porcelana, plastik uznane zostały za eleganckie i stylowe. Jeśli zależy Ci na jakości, świetnej cenie, ale i pięknie, wybierz niepowtarzalne podkładki z żywicy epoksydowej. Są niezwykle trwałe, odporne na mycie, temperaturę. Sprawdzą się jako podstawki pod lampkę wina, świecę, lampę, podstawki pod kubek czy czajniczek

Dodatki mają znaczenie, pozwalają nam na zachowanie swojego własnego stylu, a ich wybór jest na rynku ogromny. W pełni naturalne świece ciałka, unikatowe podstawki z żywicy, świece w zdobionym szkle – to właśnie takie drobiazgi sprawią, że poczujesz się jak w domu. Bo jaki ma być Twój dom? Ma wyrażać Ciebie i to właśnie Tobie się podobać! 

Materiał zewnętrzny

Podobne artykuły