Wszystko o doborze kwietników do salonu

Dekoracje Data publikacji: 28 września 2023

Moda na kwietniki we wnętrzach wraca do nas ze zdwojoną siłą. Jest to powiązane z coraz większą popularnością roślin we wnętrzach. Warto wykorzystać ten fakt i nadać znanemu wnętrzu nieco świeżości. Ulokowanie nowoczesnych kwietników w salonie ożywi przestrzeń, nadając jej nietuzinkowego charakteru. Jeżeli zastanawiasz się, jak zaaranżować salon z wykorzystaniem gustownych stojaków i ściennych kwietników, wszystkie przydatne wskazówki i podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Rośliny w domowych aranżacjach pełnią wiele ważnych funkcji. Poza efektem wizualnym i ożywieniem wnętrza wpływają również na nawilżenie powietrza (zwłaszcza pokaźne okazy z dużymi liśćmi), a także działają kojąco i relaksująco, gdyż pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie.

Możliwości na ulokowanie ulubionych kwiatów w pomieszczeniach jest mnóstwo, jednak na szczególną uwagę obecnie zasługują kwietniki, które po kilku latach nieobecności, ponownie wracają do łask. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w salonie, gdzie wyeksponowanie zielni wpływie na plus dla wystroju i przytulności wnętrza.

Rodzaje modnych kwietników do salonu

Stawianie roślinności w doniczkach na stole, parapecie czy podłodze zaczyna być powoli wypierane na korzyść kwietników. Nic w tym dziwnego w końcu poza praktyczną funkcją, pełnią one również rolę dekoracyjną.

Najczęściej wybierane są modele minimalistyczne i dość oszczędne w formie, jednak to właśnie wspomniany minimalizm podnosi walory estetyczne charakteryzowanej ozdoby. Jakie są rodzaje kwietników i jak wybrać te najlepsze, które udoskonalą wygląd salonu?

  • Kwietniki stojące — pojedynczy kwietnik stojący pozwala na eksponowanie wyjątkowych roślin. Atutem ich posiadania jest możliwość dopasowania wysokości i rozmiaru do konkretnego miejsca i metrażu, jakim dysponujemy, a także rodzaju kwiatów. To doskonała alternatywa dla gramotnych komód i stojaków, na których zwyczajowo trzymane są kwiaty. Poza pojedynczymi kwietnikami stojącymi do wyboru mamy również kwietniki stojące stopniowe, które umożliwiają rozstawienie roślinności w odpowiadającej kompozycji i ułożeniu, na różnych wysokościach.
  • Kwietniki wiszące — jeżeli zależy Ci na zaoszczędzeniu przestrzeni, a do tego poszukujesz dekoracyjnego elementu, który nada salonowi nowoczesnego i całkowicie indywidualnego stylu, kwietnik wiszący z pewnością okaże się doskonałym wyborem. Obecnie cieszą się one rosnącym zainteresowaniem. Zamontowane na ścianie razem z ulubionymi kwiatami, stanowią wspaniałe urozmaicenie każdego wnętrza. Mnogość wzorów kwietników wiszących pozwala na wybranie idealnego modelu. Warto wiedzieć, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się kwietniki wykonane z makramy, jednak zawsze w modzie będą klasyczne egzemplarze z metalu.

Nowoczesne kwietniki, idealne do Twojego salonu

Poszukując kwietników do salonu, w pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć styl, jaki chcemy zachować we wnętrzu. Design, a także kolor i materiał, z jakiego wykonane są stojaki na kwiaty, powinny zostać skrupulatnie dopasowane do charakteru aranżowanego pomieszczenia. Dzięki temu Twój salon zmieni się nie do poznania, a cztery ściany zyskają przytulnego, niepowtarzalnego charakteru, którego pozazdrości Ci niejedna osoba.

Najnowszym trendem wnętrzarskim są karnisze z kwietnikamiDzięki regulowanym sznurkom w przystępny sposób można dopasować ich wysokość oraz rozmieszczenie, które będzie przyjemne dla oka. Metalowy kwietnik do salonu stanowi rewelacyjną opcję dla osób, którym zależy na stworzeniu nowoczesnego wnętrza. W takiej sytuacji można zrezygnować z zasłon i postawić na jasną, otwartą przestrzeń, w której pierwsze skrzypce grają modne kwietniki naścienne.

Poza dopasowaniem kwietników do salonu należy również pamiętać o właściwym doborze roślin. Każdy kwiat ma inne wymagania co do światła i stopnia wilgotności. Chcąc zadbać o estetyczny, przyjazny i komfortowy wygląd salonu z kwietnikami zdobiącymi ścianę, sufit bądź posadzkę, nie zapominaj o pielęgnowaniu zieleni, która wprowadza do pomieszczenia przytulny, niewiarygodnie odprężający nastrój.

Szeroki wybór produktów dostępnych w naszym sklepie pozwoli na znalezienie idealnego kwietnika do twojego wnętrza i potrzeb twoich roślin. Zapraszamy do zapoznania się się z naszą ofertą na stronie Pakamera.pl.

Podobne artykuły