Wrzuciła do wody zwykłe liście. Gdy zobaczysz co z tego wyszło zrobisz to samo!

Lifestyle Data publikacji: 20 listopada 2017

Ten sposób pozwoli Ci zrobić naprawdę piękną dekorację. Wystarczy zwykłe liście by zrobić coś niesamowitego. Później możecie wykorzystać je do zrobienia swoich kompozycji i realizacji własnych pomysłów na dekoracje np. na Bożę Narodzenie. Myślę, żę ten sposób Was zaskoczy bo jest naprawdę ciekawy.

Jak zrobić szkieletowe liście

Ten pomysł jest naprawdę genialny, ze zwykłych liści możemy uzyskać lekki szkielet, który zafarbowany na różne kolory stanowi bardzo piękną dekorację. Gdy pierwszy raz je zrobiłam wszyscy naprawdę byli zaskoczeni, tym bardziej gdy powiedziałam jak się to robi.

Aby wykonać ten sposób będziemy potrzebować:

  • liście (dowolne)
  • garnuszek
  • wodę gazowaną
  • zwykłą wodę

Do garnuszka wlej 2 szklanki zwykłej wody i 3 łyżki wody gazowanej. Doprowadź wszystko do wrzenia i zdejmij z ognia, a następnie do garnuszka włóż liście i pozostaw na 20 minut.

Po tym czasie za pomocą pędzelka usuń z liści wszystkie miękkie fragmenty, zostanie sam szkielet. Pamiętaj by zrobić to staranie bo inaczej uszkodzisz szkielet, który również jest delikatny. Następnie pozwól liściom wyschnąć.

Gdy liście są wyschnięte można następnie pomalować je zanurzając w barwniku np. spożywczym lub używając do tego farby w sprayu. Jednak dużo lepiej jest je zanurzać.

Pomysły na dekoracje z liści

Z liści możesz również wykonać bardzo fajne jesienne dekoracje :) Oto kilka pomysłów, które mogą Wam się spodobać!

Źródło artykułu: https://takprosto.cc/podelki-iz-osennih-listyev-svoimi-rukami/

Podobne artykuły