Jak wyczyścić filtr od okapu z tłuszczu

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 01 stycznia 2019 / Aktualizacja: 2022-03-28

Jak wyczyścić filtr okapowy z tłuszczu? Mamy dla Was masę sprawdzonych sposobów, które możecie wykorzystać i sprawić, że Wasz filtr od okapu będzie wyglądał jak nowy. Wybierz ten sposób, który najbardziej Ci odpowiada. Sprawdziły go już wcześniej inne osoby, wszystkie sposoby zostały przetestowane i z pewnością pomogą Ci się pozbyć brudu. Warto je czyścić jak najczęściej bo są to rzeczy drogie kosztujące nawet kilkaset złotych. Dlatego jeśli będziecie o nie dbać dłużej Wam posłużą, a okap będzie spełniaj swoją rolę w kuchni bez większego zarzutu.

Jak wyczyścić filtr od okapu

Zmywarka

Zacznijmy od urządzenia, które coraz więcej z nas ma w swojej kuchni czyli zmywarki. Filtr od okapu nie boi się wilgoci dlatego umycie go w zmywarce jest świetnym sposobem na wyczyszczenie go bez większego trudu. Włóż go do zmywarki, dodaj tabletkę i włącz cykl mycia. Po wyjęciu filtr będzie czyściutki.

Odtłuszczacz Meglio

Wiele osób poleca odtłuszczacz marki Meglio. Jest ponoć bardzo skuteczny i świetnie sprawdza się do czyszczenia różnych powierzchni, w tym również filtra od okapu. Wystarczy go dobrze spryskać, a na koniec przetrzeć i wypłukać pod bieżącą wodą. Środek jest również dość tani bo kosztuje ok. 10 zł. Według zaleceń wielu użytkowników tego środka nadaje się bardzo dobrze do wszystkich domowych czynności np. czyszczenia ram kuchennych, mycia tłustych rzeczy np. rusztu od grilla, kuchni gazowej czy naczyń. Na pewno jeśli go kupicie to nie raz Wam się przyda w domu nie tylko do filtra od okapu.

Coca Cola

To kolejny ze sposobów, który tym razem przedstawia niezwykłe zastosowanie zwykłych rzeczy, które mamy w kuchni. Przygotuj naczynie, w którym filtr zmieści się płasko, może to być miska. Następnie zalej go Colą tak by znajdował się pod powierzchnią płynu. Pozostaw na noc, a rano wyszoruj szczotką kuchenną filtr i gotowe, będzie jak nowy.

Mleczko CIF

Wiele osób poleca też wyszorowanie filtru za pomocą mleczka CIF. Przyda nam się do tego szczotka kuchenna o włosiu średniej twardości. Filtr zwilż wodą, a następnie wyszoruj używając mleczka. Na koniec dobrze wypłucz pod bieżącą wodą.

Tytan do usuwania przypaleń

Jest to aktywny płyn, który służy do usuwania przypaleń z garnków czy patelni. Co ciekawe czyści bez szorowania. Dlatego musi być mocny, a to sprawia, że świetnie radzi sobie z filtrami od okapu i nie stanowią one dla niego żadnego wyzwania. Wystarczy spryskać filtr i od razu cały tłuszcz i brud zacznie spływać. Dlatego też rób to w zlewie, a na koniec dobrze wypłucz.

Preparat FM GROUP do czyszczenia piekarników

Podobno również bardzo dobrze radzi sobie z tłuszczem zgromadzonym w filtrze od okapu. Wystarczy spryskać go tym środkiem, pozostawić na dwie minuty, a następnie spłukać wodą i filtr będzie znów czysty.

Płyn W5 do tłuszczu

Płyny tej marki znajdziecie w Lidlu. Wystarczy dobrze spryskać filtr, pozostawić chwilę i potem tłuszcz bez problemu zejdzie po przetarciu filtra szczotką i spłukaniu wodą.

Gorąca woda i soda oczyszczona

Włóż filtr do zlewu i zalej gorącą wodą oraz dodaj sody oczyszczonej. Pozostaw filtr na kilkanaście minut, a potem wyczyść szczotką. Tłuszcz zniknie bez większego problemu.

Gorąca woda i płyn do mycia naczyń

Jeśli nie masz niczego z tych rzeczy, które wymieniliśmy to skuteczny okaże się też sam płyn do mycia naczyń. Włóż filtr do zlewu, zatkaj odpływ i polej płynem do mycia naczyń, a następnie zalej gorącą wodą. Odczekaj chwilę aż woda nie będzie parzyć i wyszoruj filtr szczotką.

Podobne artykuły