Woreczki z wodą i monetami zawieszone przy oknie. Zobacz jak działa ten trik!

Porady Data publikacji: 2018-06-02

Czy słyszeliście o tym aby kiedykolwiek ktoś zawiesił przy oknie woreczek z wodą i monetami? My również, dopóki nie zobaczyliśmy tego na własne oczy. Postanowiliśmy się więc dowiedzieć jakie ten woreczek spełnia zadanie. Trik okazał się być bardzo ciekawy i przydatny. Dlatego warto abyście go również poznali!

Okazuje się, że jest to bardzo dobry sposób na odstraszanie much, które chciałyby wlecieć do naszego domu. Jeśli przyjrzycie się z bliska oku muchy zauważycie, że nie jest to jedno oko, a cztery tysiące małych oczek – ommatidiów. Każde z tych małych oczek widzi wąskie pole. Całość daje obraz mozaikowy. Jednak to sprawia, że dużo łatwiej je oświecić i robią to właśnie refelsky wody i monet umieszczone w woreczkach.

Mucha do nawigacji podczas lotu używa oczu. Gdy światło zacznie jej błyskać zmieni kierunek lotu aby nie być oślepianą. Dlatego też woreczek z wodą i kilkoma groszami wrzuconymi do środka pomoże nam odstraszyć je od naszego balkonu czy okna kuchennego.

Źródło artykułu: http://goodfullness.net/what-it-means-if-you-see-someone-with-a-bag-of-pennies-hanging-above-their-door

Podobne artykuły