Jak naturalnie przyciemnić brwi?

Uroda Data publikacji: 11 listopada 2020

Jak naturalnie sprawić, aby brwi były ciemniejsze? Z pomocą przychodzi nam henna do brwi, która jest naturalnym barwnikiem pozyskiwanym z roślin. Jej zastosowanie jest bardzo proste, a sama henna jest całkowicie naturalnym produktem. Dlatego jest to też dobry pomysł na samodzielne zabiegi kosmetyczne, które możemy wykonać w domu.

Jak użyć henny do brwi

Hennę do brwi zamówisz bez problem przez Internet lub kupisz w pobliskiej drogerii. Jest to popularny środek stosowany od lat, więc jego dostępność też jest łatwa. Przy wyborze zwróć jedynie uwagę na to, aby produkt nie zawierał domieszki sztucznych barwników.

Hennę najczęściej kupujemy w postaci proszku, który następnie dodajemy do wody i nakładamy na brwi. Nałożona miejscowo na brwi farbuje również skórę pod nimi, więc brwi wydają się także gęstsze. Henna w proszku jest dość trwała, a więc wykonany zabieg pozostawi nam efekt na długo. Możemy również zdecydować się na hennę w żelu, która jest łatwiejsza w aplikacji, ale za to mniej trwała. Jednak na pierwszy raz, jeśli nigdy nie robiłyście sobie henny do brwi, może to być zdecydowanie lepszym wyjściem, który pomoże Wam zacząć z domowym farbowaniem brwi.

Jak nałożyć hennę z proszku i żelu na brwi?

Na filmu poniżej nagrany przez Emilię Jurek zobaczycie jak samodzielnie przygotować się do barwienia brwi henną.

Podobne artykuły