Warto dodać jedną rzecz do wody, którą pije pies. Dzięki temu zadbasz o jego zdrowie!

Lifestyle Data publikacji: 15 sierpnia 2019 / Aktualizacja: 2022-11-25

Chcesz zadbać o swojego psa? Pamiętaj aby pił odpowiednio dużo wody. Warto też sprawdzać jak dużo w ciągu dnie pies pije. Powinien wypić ok. 25 ml na 1 kg masy ciała. Oznacza to, że pies, którzy waży 20 kg powinien wypijać ok. pół litra wody dziennie. Jeśli chcesz sprawdzić czy pies nie jest czasem odwodniony to wystarczy złapać za skórę na karku i nieco ją naciągnąć. Gdy ją puścisz powinna od razu wrócić do poprzedniej formy. Jeśli pies jest odwodniony skóra pozostanie dłużej zmarszczona po naszym uścisku.

Ocet jabłkowy do wody dla psa

Jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz zrobić. Jest nią dodanie octu jabłkowego do wody. Proporcje są bardzo łatwe do zapamiętania. Na 6 kg masy ciała psa dajemy jedną łyżeczkę od herbaty octu jabłkowego. Jeśli pies waży 18 kg to dajemy mu 3 łyżeczki.

Ocet jabłkowy ma dobre działanie na organizm psa. Działą antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i antyseptycznie. Hamuje rozwój bakterii i grzybów w organizmie. Pomaga wzmocnić odporność i chroni przed chorobami. Wyrównuje kwasowo-zasadową równowagę organizmu. Ocet jabłkowy ułatwia też trawienie i poprawia wygląd sierści. Pomaga również w walce z pasożytami, z którymi psy miewają częste problemy.

Podobne artykuły