Wady i zalety mopa parowego

Gadżety Data publikacji: 03 października 2020

Bardzo dużo osób coraz częściej decyduje się na zakup mopa parowego. Producenci zapewniają nam że jest on w stanie szybko i skutecznie doczyścić rozmaite powierzchnie. Mopy elektryczne nie są urządzeniami niezbędnymi w codziennym użytkowaniu. Dziś chciałabym wam odpowiedzieć na pytanie czy warto kupić takiego mopa oraz przedstawić ich wady i zalety.

Jak działa mop parowy?

Mop parowy charakteryzuje się bardzo prostą i kompaktową budową. Urządzenie jest wyposażone w grzałkę której  zadaniem jest podgrzanie znajdującej się w zbiorniku wody. gdy woda się podgrzeje to  która dociera do podłogi pod wpływem wysokiego ciśnienia. Zaletą jest fakt że nie trzeba wykorzystywać żadnych innych środków chemicznych. Dodatkowo para wodna jest w stanie zabić nawet 99,9% bakterii.

Na jakich powierzchniach można używać mopa parowego?

Mop parowy może być wykorzystywany na różnych powierzchniach, sprawdzi się zarówno w biurach jak i domach. Mop parowy poradzi sobie z fugami, panelami oraz płytkami. Niektóre modele mają również dodatkowe końcówki, dzięki którym możemy dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Mop parowy jaki posiadam (na jego podstawie powstał ten post) jest od firmy Vieleda – był on o kształcie trójkąta, wcześniej posiadałam zwykły mop zakupiony na Allegro za niecałe 100 zł – niestety ten popsuł się bardzo szybko. 

Podobne artykuły