W przyszłym roku za droższe rzeczy zapłacimy tylko bezgotówkowo. Wejdzie limit transakcji gotówkowych.

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-08-18

Czym jest limit transakcji gotówkowych? Obecnie funkcjonuje on w rozliczeniach między przedsiębiorcami. Jednorazowo w formie gotówki jedna firma może zapłacić drugie jedynie do 15 tysięcy złotych. Oznacza to, że wszystkie płatności powyżej tej kwoty muszą być rozliczane bezgotówkowo. Można więc zrealizować taką płatność przelewem czy kartą płatniczą. Rząd chce wprowadzić podobne rozwiązanie od przyszłego roku dla zwykłych konsumentów, czyli dla nas.

Limit transakcji gotówkowych od 2023

Jak podaje money.pl, wraz z początkiem przyszłego roku pojawi się limit płatności gotówkowych w relacji konsument – przedsiębiorca. Wyniesie on 20 tysięcy złotych. Dlatego jeśli będziemy chcieli zrealizować płatność na kwotę większą niż 20 tysięcy, wtedy będziemy musieli rozliczyć ją bezgotówkowo. Oznacza to, że będziemy musieli skorzystać z przelewu tradycyjnego, internetowego lub karty płatniczej.

Może to rodzić problemy dla osób, które świadomie nie chcą korzystać z usług bankowych i wolą korzystać z tradycyjnej gotówki. Czasami problemem jest bariera technologiczna, np. w przypadku osób starszych. W innych przypadkach jest to świadomy wybór i cenienie sobie własnej prywatności i niechęć dzielenia się informacją z bankami i innymi podmiotami na co wydajemy nasze pieniądze.

Zaobserwuj nas na Facebooku

  • https://www.money.pl/pieniadze/wieksze-platnosci-tylko-bezgotowkowo-pierwszy-raz-w-historii-bedzie-limit-dla-klientow-6802396087974464a.html

Podobne artykuły