Jakie rośliny w ogrodzie przetrwają suszę?

Ogród Data publikacji: 09 sierpnia 2020

Wysokie temperatury i ostre słońce potrafią zrobić z naszego ogrodu pustynię. Musimy więc często podlewać ogród. Dla tych, którzy nie mają automatycznego nawadniania to dodatkowy obowiązek. Dla każdego to natomiast spory wydatek. Dlatego dzisiaj podpowiemy Wam co posadzić w ogrodzie, aby nie musieć tego często podlewać.

Co zamiast trawnika?

Trawa wymaga regularnego podlewania, dlatego możemy zmniejszyć ilość trawy w ogrodzie. Część możemy zastąpić drużkami, którymi będziemy się po nim poruszać. Warto zostawić sobie plac do rekreacji i do zabawy dla dzieci, ale resztę możemy zastąpić roślinami okrywowymi.

Rośliny okrywowe to takie, które nie rosną wysoko, ale za to są gęste i rozrastają się na boki. Dzięki temu zakrywają (okrywają) ziemię, ale nie trzeba ich tak często podlewać jak trawy.

Świetnymi rośliśmy okrywowymi jest również macierzanka piaskowa i rozchodniki.

Dobrym pomysłem są również trawy ozdobne np. szczotlicha siwa czy kostrzewa popielata.

Zamiast trawy możemy też wysypać większe place np. kamieniami czy korą, a w środku posadzić drzewka ozdobne czy krzewy, które również nie potrzebują tak częstego podlewania. Ogród taki będzie wyglądał atrakcyjnie i minimalistycznie, a nie trzeba będzie go tak często kosić i podlewać.

Jakie rośliny w ogrodzie nie trzeba podlewać?

W swoim ogrodzie posadzić możemy rośliny, których nie musimy w ogóle podlewać. Radzą sobie same korzystając z tego co daje im natura. Do roślin tych należą:

  1. Rozmaryn
  2. Krwawnik pospolity
  3. Rojnik
  4. Jukka (ogrodowa)
  5. Jeżówka purpurowa

Podobne artykuły