Jak usunąć plamy starcze – domowy sposób

Uroda Data publikacji: 19 kwietnia 2017

Wraz z wiekiem na naszym ciele pojawiają się plamy starcze. Najbardziej widoczne są one na naszych dłoniach. Czasami pojawiają się dość wcześnie i zaczynają nam bardzo przeszkadzać. Jest domowy sposób, który pozwoli nam je wybielić.

Jak powstają plamy starcze

Plamy starcze to wynik wieloletniej ekspozycji na światło słoneczne. Nawet osoby, które chodziły na solarium mogą się ich spodziewać dużo wcześniej. Promieniowanie UV stymuluje produkcję melaniny, pigmentu, który pozwala skórze brązowieć. Wraz z biegiem lat może to powodować powstawanie stałych plam, zwłaszcza na odsłoniętych częściach ciała jak twarz, ręce czy szyja.

Domowy sposób na plamy starcze

Jeśli chcesz im zapobiegać to najważniejszym sposobem jest po prostu stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Problem jest dosyć istotny zwłaszcza dla ludzi, którzy mają jasną karnację. Jeśli jednak plamy starcze już się pojawią to aby je usunąć wykorzystaj ten sposób.

Oto dwie rzeczy, które będziesz potrzebować:

  • cebula (jedna nieduża)
  • ocet jabłkowy (80ml)

Cebulę siekamy w małą kostkę. Wrzucamy ją do blendera aby uzyskać z niej sok. Potem wystarczy odsączyć go i wycisnąć przez gazę. Następnie dodajemy ocet i dokładnie mieszamy. Jeśli mamy aloes w domu warto dodać też trochę żelu z aloesu. Następnie taką mieszankę nakładamy za pomocą wacika na plamy na skórze. Pamiętaj by omijać okolice oczu. Miksturę stosujemy codziennie i staramy się nie wychodzić daleko poza obręb przebarwień aby nie wybielić skóry obok.

Podobne artykuły