Jak usunąć cienie pod oczami? DOMOWY SPOSÓB!

Uroda Data publikacji: 22 kwietnia 2018

Jak usunąć cienie pod oczami? Dzisiaj przedstawimy Wam tani i domowy sposób na usuniecie cieni pod oczami. Jest on bardzo prosty w wykonaniu, a potrzebne rzeczy masz już prawdopodobnie w domu. Dzięki temu pozbędziesz się cieni, które postarzają nas i przez nie wyglądamy jakbyśmy były ciągle zmęczone i niewyspane.

Dlaczego pod oczami pojawiają się cienie?

Przyczyn powstawania cieni pod oczami może być wiele. Oczywiście jedną z nich jest zmęczenie dlatego warto wtedy zastanowić się nad tym czy po prostu nie przepracowujemy się. Najskuteczniejszym sposobem na trwałe usunięcie problemu jest po prostu zmiana trybu życia. Zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości snu i odpoczynku.

Cienie pod oczami mogą występować również z innych powodów. Jednym z  nich jest proces starzenia się skóry, skóra staje się cieńsza i cienie, które możemy zaobserwować to nic innego jak efekt „prześwitywania” przez skórę naczynek krwionośnych, które znajdują się pod nią.

Cienie również towarzyszą często osobom, które nadużywają tytoniu oraz alkoholu. Mogą również wystąpić na wskutek brania leków np. antykoncepcyjnych tabletek lub innych medykamentów, których mogą być efektem ubocznym.

O ile pojawiają się sporadycznie i można doraźnie je zwalczyć to jeśli jest to problem, który często nas dotyka warto zastanowić się nad przyczyną. Jeśli uważasz, że sypiasz odpowiednio dużo cienie mogą być wynikiem:

 1. niedoczynności tarczycy
 2. alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa
 3. zapalenia spojówek
 4. atopowego zapalenia skóry
 5. odwodnienia i niedożywienia
 6. choroby wątroby
 7. choroby trzustki
 8. choroby nerek
 9. cukrzycy

Istnieje jeszcze jedna możliwość – taki może być po prostu nasz typ urody. W przypadku gdy sińce pod oczami mają charakter dziedziczny tak naprawdę niewiele możemy z tym zrobić, a to co nam zostaje to ich maskowanie.

Jednym ze sposobów maskowania jest odpowiednie wykonanie makijażu, który ukryje sińce pod oczami. Wykonanie takiego makijażu nie jest trudne.

Makijaż na podkrążone oczy

To co z pewnością nam będzie potrzebne to paleta kremowych korektorów, które służą do pokrywania niedoskonałości naszej skóry, w tym cieni pod oczami. Oczywiście dobieramy odcień, który kolorytem najbardziej pasuje do naszej skóry.

Korektor nakładamy pędzelkiem w kącikach oczu, a następnie płynnie za pomocą pędzelka rozciągamy go na całą powierzchnię sinej skóry. Pamiętajcie, że korektor zawsze nakładamy na podkład. Warto na koniec go przypudrować co utrwali efekt.

Pamiętajcie również o tym aby dbać o odpowiednie nawilżenie skóry pod oczami. Tak naprawdę już od 20-tego roku życia warto zacząć odpowiednio nawilżać skórę pod oczami, a nie dopiero gdy zmarszczki się pojawią. Zwłaszcza gdy mamy sińce. Pomogą nam w tym kremy nawilżające, wcale nie muszą być drogie, wystarczy zwykły tani krem.

Soda oczyszczona na cienie pod oczami

Zastanawiasz się jak jeszcze można usunąć cienie pod oczami? Dobrym sposobem jest maseczka, którą wykonamy z ogórka. Jest ona bezpieczna dla skóry i pomoże zredukować sińce lub całkowicie je usunąć pomoże również w przypadku worków pod oczami.

Jak przygotować maseczkę z ogórka na sińce pod oczami

 1. Przygotuj pół ogórka
 2. Umyj go i wraz ze skórką zetrzyj na tarcę
 3. Papkę wymieszaj i odstaw do lodówki na 20 minut
 4. Po tym czasie nałóż ją pod oczy uważając by nie dostałą się do oka
 5. Pozostaw na 20 minut i spłucz zimną wodą

Źródła

 1. poradnikzdrowie.pl
 2. kobieta.onet.pl
 3. tipy.interia.pl

Podobne artykuły