Jak urządzić nowoczesny przedpokój – porady i inspiracje

Wnętrza Data publikacji: 27 maja 2021

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. I nie chodzi tu tylko o spotkanie z drugą osobą twarzą w twarz. Pierwsze wrażenie odgrywa także ważną rolę wtedy, gdy zapraszamy gości w swoje skromne progi. Na szczególną uwagę zasługuje przedpokój, który jest nazywany wizytówką domu. Na jakie kwestie należy więc zwrócić uwagę na etapie aranżacji? Oprócz wysokiej jakości mebli nie można zapomnieć o oryginalnym wykończeniu ścian i odpowiednim oświetleniu. Wszystkie detale połączone w jedną całość sprawią, że przedpokój będzie wyglądał atrakcyjnie.

Jak zaaranżować przedpokój? 

W wielu przypadkach ciekawa i przyciągająca wzrok aranżacja bywa naprawdę sporym wyzwaniem. Niestety niewiele mieszkań może pochwalić się dużym i przestronnym holem. Aktualnie w blokach coraz częściej można spotkać wąskie i nieustawne pomieszczenia. Czy w takiej sytuacji da się dobrze wykorzystać każdy centymetr przedpokoju? Okazuje się, że tak. Należy jednak zadbać o to, aby w holu nie zabrakło miejsca na zestaw mebli do przedpokoju, czyli np. szafę ubraniową oraz szafkę na buty. Nie można zapomnieć także o dekoracjach, które już od progu cieszą oko. 

Jakie meble sprawdzą się w nowoczesnym holu? 

Urządzenie nowoczesnego holu w bloku to ogromne wyzwanie. Warto więc wykorzystać wszystkie wnęki i luki, aranżując w nich np. szafy wnękowe lub wieszak z panelem i siedziskiem. Dzięki temu uzyskamy funkcjonalną przestrzeń i nie zagracimy przedpokoju zbędnymi meblami. Mniej znaczy więcej. Ta zasada sprawdza się również w przypadku aranżacji wnętrz. 

Szafa wnękowa lub elegancki wieszak z panelami połączony z szafką na buty to idealne miejsce na odzież wierzchnią. Wybierając dużą szafę, można podzielić jej wnętrze w taki sposób, aby w środku przechowywać nie tylko płaszcze, ale także np. sukienki i marynarki. Ciekawym rozwiązaniem są także szuflady, które mogą służyć do przechowywania jesiennych i zimowych elementów odzieży, takich jak – rękawiczki, szaliki i czapki. Wolne miejsce między szafą a sufitem może służyć do przechowywania torebek i walizek. Nie da się jednak ukryć, że duża szafa wnękowa to wybawienie jeśli chodzi o przechowywanie m.in. odzieży w wąskich holach. Ten meble można także wykonać na wymiar, dzięki temu zostanie on idealnie dopasowany do wnętrza. 

Jeśli jednak nie jesteśmy fanami szaf wnękowych, ciekawym rozwiązaniem jest inwestycja w duży wieszak z panelem połączony z szafką na buty. Takie meble do przedpokoju znajdziemy w ofercie sklepu Górna Półka. 

Mały metraż – jakie meble do przedpokoju? 

W przypadku niewielkich wnętrz najlepiej zainwestować w stylowy zestaw mebli do przedpokoju. Efektownym, a z drugiej strony nowoczesnym rozwiązaniem są minimalistyczne komody i szafki na buty oraz wieszaki na ubrania. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się industrialne meble do przedpokoju. W mieszkaniu w bloku z pewnością sprawdzi się także pawlacz, który najczęściej jest montowany głównie nad drzwiami wejściowymi. 

W małym pomieszczeniu nie może zabraknąć lustra. Ten element sprawi, że przedpokój będzie sprawiał wrażenie większego. Dobrym rozwiązaniem są także jasne ściany. Jeśli chodzi o oświetlenie, to wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że w holu najlepiej sprawdzają się żyrandole, kinkiety lub oświetlenie punktowe. 

Na samym końcu należy zaznaczyć, że meble do przedpokoju muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. W ofercie sklepu Górna Półka można kupić je w zestawie lub dopasować do wystroju holu. Odpowiednio zaaranżowany przedpokój to gwarancja funkcjonalności i zadowolenia.

Podobne artykuły