Top 5 pomysłów na aranżację wanny przyściennej

Wnętrza Data publikacji: 11 marca 2023

Aranżacja łazienki wymaga podjęcia kilku ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór między kabiną prysznicową a wanną. W przypadku wykorzystania wanny możliwości aranżacji jest kilka. Wszystko zależy od rozkładu pomieszczenia, dostępnej przestrzeni oraz preferencji mieszkańców. w sklepach dostępne są wanny wolnostojące, narożne lub przyścienne. 

Najwięcej możliwości daje wanna przyścienna. Dzięki temu, że jeden z jej boków przylega do ściany, korzystanie z niej jest dużo wygodniejsze. Uniemożliwia rozchlapywanie się wody po całym pomieszczeniu, a przestrzeń na ścianie koło wanny można wykorzystać na zamontowanie półek i przechowywanie tam najpotrzebniejszych kosmetyków. Poniżej znajdziesz 5 najlepszych pomysłów na aranżację wanny przyściennej. 

Kąpiel z widokiem

W przypadku dużych łazienek z oknem, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie wanny przy ścianie bezpośrednio pod nim. Oczywiście tylko wtedy, jeśli zza okna rozpościera się piękny widok. Sprawdzi się szczególnie w domach z własną działką. Dzięki temu kąpiel stanie się przyjemnym relaksem, połączonym z podziwianiem widoków.

Wykorzystanie przestrzeni ze skosami

Bardzo często łazienki mieszczą się w pomieszczeniu ze skośnym dachem. Aby móc wykorzystać przestrzeń ze skosami, warto umieścić wannę przyścienną właśnie pod nimi. Jeśli dodatkowo nad wanną umieszczone będą okna – zwiększy to przyjemność z kąpieli.

Dobry wybór do małych przestrzeni

W przypadku małych łazienek wanny przyścienne będą najlepszym rozwiązaniem. Pozwolą wykorzystać dostępne miejsce. Można zamontować wannę w poprzek łazienki, między obiema najdłuższymi ścianami, lub wybrać dłuższy model, który będzie można umieścić wzdłuż dłuższej ze ścian. Montując dodatkową szklaną osłonę, można korzystać z wanny jak z prysznica, bez obaw, że cała podłoga łazienki zostanie zalana wodą. 

Centralny punkt łazienki

Nie tylko wanna wolnostojąca może przykuwać uwagę w łazience. Odpowiednio obudowana wanna przyścienna z pozostawionymi wolnymi bokami może również stanowić centralny punkt pomieszczenia. Dobrze wykorzystana przestrzeń z boku, w której umieścić można np. kwiaty w dużych donicach, dodatkowo podkreśli obecność wanny. 

Osobna przestrzeń do kąpieli

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych łazienek jest wydzielenie osobnej strefy do kąpieli. Wystarczy postawić w odpowiednim miejscu pół ściankę, która oddzieli wannę od reszty pomieszczenia. Nie zmniejszy wizualnie łazienki, a jedynie zapewni komfort spędzania czasu w wannie. 

Podobne artykuły