Tych rzeczy nigdy nie powinnaś robić ze swoim trawnikiem jeśli chcesz by wyglądał pięknie

Ogród Data publikacji: 2018-07-01

Czego nie należy robić z trawnikiem? Jakie błędy najczęściej popełniamy i przez to nasz trawnik nie wygląda tak jakbyśmy tego chcieli? Dzisiaj zajmiemy się właśnie tym tematem i postaramy się zadbać o nasz trawnik.

Grabienie trawnika po koszeniu

Po koszeniu kosiarką, nawet gdy posiada worek na trawę, zawsze trochę ścinek pozostaje na trawie. Mówiono nam, że należy je wygrabić, ale w rzeczywistości jest inaczej. Tak naprawdę pozostawienie ich tam daje trawnikowi wiele korzyści i może pomóc w utrzymaniu go w dobrym stanie. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej lub szukasz potwierdzenia, to przeczytaj ten artykuł.

Podlewanie trawnika codziennie

Trawnik nie lubi być podlewany codziennie. Dużo lepiej jest podlać go raz w tygodniu, ale większą ilością wody. Gdy podlewamy go codziennie przez kilkanaście minut, tak naprawdę woda nie wsiąka w głąb trawnika. Dlatego lepiej zrobić to raz w tygodniu, ale dłużej, dzięki temu woda dotrze głębiej i lepiej przysłuży się naszemu trawnikowi.

Ścinanie trawnika na krótko

Im krócej tym lepiej bo na dłużej mamy spokój? Dla nas tak, ale nie dla naszego trawnika. Trawnik będzie utrzymywał się w lepszym stanie jeśli trawę pozostawisz ciut dłuższą.

Podobne artykuły