Jak wyczyścić palniki od kuchenki gazowej

Porady Data publikacji: 20 kwietnia 2019

Dzisiaj podpowiemy Wam jak bez wysiłku i zbędnych detergentów wyczyścić palniki od kuchenki gazowej. Jeśli masz kuchnię na gaz to co jakiś czas powinnaś wykonać tę czynność. Nie tylko gwarantuje nam to dobry wygląd kuchni, ale też bezpieczeństwo. Z czasem palniki robią się czarne, nawet gdy są bardzo zaniedbane za pomocą tego sposobu możesz skutecznie je wyczyścić.

Jak wyczyścić palniki od kuchenki gazowej

To czego będziesz potrzebować to ocet. Biały ocet to roztwór  kwasu octowego. Często stosuje się go  kuchni jako przyprawę np. do zakwaszenia zupy. Jego niska cena i właściwości sprawiają też, że stosowany jest w naszych domach jako środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający. Jego właściwości czyszczące wykorzystamy dzisiaj do czyszczenia palników.

Przygotuj roztwór z jednej szklanki wody i 3 szklanek białego octu. Następnie doprowadź go do wżenia. Palniki umieść w gorącej wodzie na 5 minut. Po tym czasie wyjmij i odłóż na ściereczkę do ostygnięcia. Musisz je następnie dobrze osuszyć aby nie rdzewiały.

Zazwyczaj palniki są już czyste, ale niekiedy trzeba jeszcze poszorować je gąbeczką. Wypróbuj ten sposób, a zobaczysz, że nawet środek, który do tego zwykle stosujesz nie jest tak wygodny w użyciu i skuteczny!

Podobne artykuły