Masz telefon z Androidem? Zobacz jak Google Cię podsłuchuje!

Technologie Data publikacji: 20 stycznia 2017

Jeśli korzystasz z telefonu z Androidem to musisz wiedzieć, że Google nagrywa to co na nim robisz. Jeśli używasz w nim funkcji głosowych jest to przetwarzane przez Google. Dzięki temu wiedzą co wyszukujesz, jak korzystasz z Internetu żeby dostosować do Ciebie reklamy. Ale czy tylko do tego?

Wszystkie jest opisane w warunkach korzystania z usługi Google tutaj. Na pewno nigdy nie zagłębialiście się w ten regulamin usługi, a po prostu go akceptowaliście. Tym samym pozbyliście się prawda do swojej prywatności korzystając z urządzenia z Androidem.

Zalogujcie się na swoje konto Google, to samo, które jest połączone z telefonem i wejdźcie na tę stronę aby zobaczyć jakie informacje o Was zostały nagrane przez Google. Możecie odsłuchać tutaj wszystkie rozmowy, jakiekolwiek mieliście.

Pamiętajcie też, że każda informacja znajdująca się w sieci jak i na Waszym koncie Google może trafić w niepowołane ręce. Wtedy nigdy nie wiesz jak zostaną one wykorzystane i w jakim celu. Być może będą miały za zadanie Cię skompromitować lub wyłudzić od Ciebie pieniądze.

Po lewej stronie możecie skorzystać z opcji Usuń aktywność według. Następnie z menu daty wybierz cały okres i usuń wszelkie zarejestrowane przez urządzenie rozmowy.

Warto też wejść w zakładkę Inna aktywność w Google i zobaczyć jak wiele informacji zbiera o Tobie zarówno telefon jak i przeglądarka Chrome jeśli korzystasz z niej w telefonie. Google dokładnie wie jakie strony odwiedziłaś i kiedy. Czego szukałaś w Internecie. Wcześniej już pokazywaliśmy też jak Google na swoich mapach notuje Twój schemat poruszania się. To daje bardzo dużo informacji o Tobie, a jeśli te dane dostaną się w niepowołane ręce ktoś dokładnie będzie znał Twój schemat dnia. Będzie wiedział co kupujesz i co Cię interesuje. To bardzo duża wiedza w rękach przestępców.

Podobne artykuły