Tabletki do czyszczenia toalety z 3 składników. Zrób je sama!

Kategoria: DIY
Data publikacji: 2021-02-13

Dbanie o czystość toalety jest bardzo ważne, ale zarówno jest to najmniej lubiane przez nas zajęcie. Stosujemy tabletki do spłuczki czy kostki do wc, które wieszamy na brzegu muszli. Swoją drogą część z nas przez całe życie wieszała kostki do wc źle o czym pisaliśmy nie dawno.

Dzisiaj przy wykorzystaniu trzech składników zrobimy tabletki do czyszczenia toalety. Dzięki nim nie tylko będzie ona czysta i pozbawiona zacieków, ale również wolna od bakterii i zarazków.

Wystarczy wrzucić je do toalety i poczekać, aż się rozpuszczą. Następnie szczotką do toalety wyszorować boki i spłukać wodę.

Potrzebne rzeczy

  • 1 szklanka sody oczyszczonej
  • 1/4 szklanki kwasku cytrynowego
  • 1 łyżka płynu do mycia naczyń

Do tego przyda nam się sylikonowa foremka na kostki do lodu oraz słoik, w którym następnie nasze tabletki będziemy mogły przechowywać.

Jak zrobić tabletki do czyszczenia toalety

Przygotuj miskę, a następnie wsyp do niej sodę oczyszczoną oraz kwasek cytrynowy. Wymieszaj oba suche składniki ze sobą. Następnie dodaj płyn do mycia naczyń i wymieszaj składniki. Powstanie dość sypka masa, trochę przypominająca mokry piasek.

Masę taką musimy przełożyć do foremek na kostki do lodu – najlepiej sylikonowe bo łatwiej będzie z nich wyjąć kostki. Dobrze je dociskamy, aby skompresować trochę masę, kostki będą bardziej zbite.

Foremkę odstawiamy na noc, aby kostki wyschły, a rano przekładamy je do szczelnie zamkniętego pojemnika i tak przechowujemy w łazience.

Gdy chcemy wyczyścić toaletę wystarczy wyjąć jedną tabletkę i wrzucić do toalety. Zacznie się pienić i rozpuszczać. Gdy już się rozpuści weź szczotkę do toalety i wymyj jej ścianki, a następnie spłucz wodę i gotowe.

Dzięki takim kostkom bardzo łatwo możesz zadbać o czystość swojej toalety i gdy tylko zauważysz na niej jakieś zacieki bez trudu w naturalny sposób doprowadzić ją do idealnej czystości. Nie musisz nigdy bać się wizyty gości, gdy toaleta zawsze jest w nienagannym porządku.

Podobne artykuły