Ta pułapka skutecznie pomoże Ci się pozbyć ślimaków z ogrodu

Ogród Data publikacji: 26 kwietnia 2023

Ślimaki niszczą Twój przydomowy ogródek? możesz zrobić bardzo prostą pułapkę, dzięki której pozbędziesz się intruzów żerujących na Twoich roślinach. Wystarczy karton po mleku oraz piwo, aby rozwiązać p problem ślimaków w ogrodzie.

Jakie szkody czynią ślimaki w ogrodzie?

Ślimaki żerują na liściach, tworząc charakterystyczne dziury. Może to prowadzić do osłabienia rośliny, spowolnienia wzrostu i zmniejszenia plonów. Żerują również na owocach i warzywach, takich jak pomidory, truskawki, ogórki. To sprawia, że wyglądają one nieestetycznie i ostatecznie mogą nie nadawać się do konsumpcji.

Co więcej, ślimaki przenoszą choroby i pasożyty na nasze rośliny. Dlatego warto jest pozbyć się ich z naszego ogrodu i w tym właśnie pomoże pułapka, którą Wam zaproponujecie. Zrobicie ją samodzielnie i jest to bardzo proste.

Wygryzione dziury w liściach roślin, to znak obecności ślimaków. Potrafią również ogryzać owoce i warzywa, a także korzenie.

Jak zrobić pułapkę na ślimaki z kartonu po mleku

Karton po mleku świetnie nadaje się na pułapkę na ślimaki. Posiada zwężony otwór, za pomocą którego ślimaki mogą dostać się do środka. Nie wydostaną się jednak już na zewnątrz. Na koniec wystarczy go zakręcić i wyrzucić wraz z zawartością.

W środku jednak najpierw musimy umieścić wabik. Świetnie sprawdzi się piwo, które swoim zapachem przyciąga ślimaki. Następnie stawiamy na boku karton w ogrodzie w miejscu żerowania ślimaków. Pod potwór do nalewania mleka podkładamy kawałek kory lub kamień, który ułatwi ślimakom dostanie się do środka.

Gotowe. Nasza pułapka będzie już działać. Wystarczy wrócić następnego dnia i sprawdzić, jak dużo ślimaków udało nam się złapać. Jest ona tania w wykonaniu i możemy regularnie stosować tę metodę. Przecież kartony po mleku stale pojawiają się w naszej kuchni jako niepotrzebny odpad.

Pułapki na ślimaki wielokrotnego użytku możemy również kupić w Internecie oraz sklepach ogrodniczych. Wystarczy rozstawić je w ogrodzie i regularnie dbać o to, aby wewnątrz znajdowała się przynęta.

Podobne artykuły