15 listopada 2021

Szklane stoliki kawowe – rozwiązanie idealne do domu i ogrodu

W obecnych czasach duże i masywne meble, na których gromadzą się kłęby kurzu, odchodzą w niepamięć. Ich miejsce zajmują nowoczesne, modne i stylowe dodatki. Jednym z nich są szklane stoliki kawowe, które znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. Jak wyglądają, czym się charakteryzują oraz jakie mają zastosowanie — tego dowiesz się z dalszej części artykułu. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Jak wygląda klasyczny model szklanego stolika kawowego? 

Aktualnie najwięksi światowi producenci  prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych rozwiązań. Jednak zmieniają się jedynie elementy dodatkowe, zaś baza pozostaje zazwyczaj taka sama. Tak samo jest w przypadku niezwykle funkcjonalnych mebli, jakimi są szklane stoliki kawowe

Jak sama nazwa wskazuje, wykonane one są z wysokiej jakości, odpornego na pobicie, pęknięcie, czy zarysowanie szkła. Wbrew pozorom zastosowane do stworzenia blatu szkło jest naprawdę trwałe i bardzo rzadko można spotkać się z jego uszkodzeniem. Aby jednak cały czas prezentowało się nienagannie, warto stosować specjalne środki czyszczące lub zainwestować w eleganckie podkładki.

Stoliki kawowe tego typu są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu doskonale sprawdzą się nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. Są niskie, poręczne i charakteryzują się mnóstwem funkcjonalności. Można na nie postawić kubek z gorącą kawą, ulubioną przekąskę, gazetę, pilot od telewizora, czy kwiat.

Bogactwo wzorów i kolorów

Wbrew pozorom i powszechnym przekonaniom szklany stolik kawowy nie musi być nudny. Może występować nie tylko w wielu rozmiarach, ale też w stylach. Najpopularniejsze są modele wykonane z gładkiego, klasycznego, jedynie odpowiednio wzmocnionego, bezbarwnego szkła. Jednak nie jest to regułą. Coraz modniejsze stają się stoliki z przyciemnianym blatem, czy występującym w intensywnym kolorze. 

Obecnie na rynku znaleźć można produkty, które spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania i bez problemu wkomponują się w styl każdego domu czy mieszkania. Dostępne są między innymi stoliki szklane kawowe z elementami metalowymi oraz drewnianymi. Ze względu na stopień skomplikowania konstrukcji oraz jakość użytych do produkcji materiałów mogą mieć one różną cenę, odpowiednią dla danego typu rozwiązania. Droższe z pewnością okażą się warianty z półką pod blatem, umożliwiającą położenie pod ręką najistotniejszych akcesoriów.

Wyjątkowy design

Cechą charakterystyczną szklanych stolików kawowych jest ich niepowtarzalny design, który sprawia, że każdy chce mieć je w swoim domu. Doskonale prezentują się solo, stojąc na środku salonu urządzonego w stylu minimalistycznym czy industrialnym, ale także współgrają z innymi przedmiotami, takimi jak komoda, szafka RTV, biurko, czy szafa. Mimo to, ze względu na swój nietypowy charakter najlepiej odnajdują się w pomieszczeniach nowoczesnych i eleganckich. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nawet swoim bardziej fikuśnym kształtem nie przytłaczają wnętrza i nie nadają mu ciężkości. Wręcz przeciwnie. Stanowią swojego rodzaju element dekoracyjny, dlatego doskonale sprawdzą się zarówno na małych powierzchniach, jak i tych, nieco większych.

Podsumowując, szklane stoliki kawowe to strzał w dziesiątkę, jeśli zależy nam na szybkim odmienieniu wnętrza swojego domu i stworzeniu w nim niepowtarzalnego klimatu z nutą nienachalnej nowoczesności. To doskonały wybór w szczególności, dla osób ceniących sobie odpoczynek w zaciszu domowym przy ulubionym filmie, czy książce.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!