Stylowy gadżet do domu? Pomyśl o zegarach boho!

Dekoracje Data publikacji: 28 lutego 2023

Styl boho staje się coraz bardziej popularny nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych państwach. To specyficzny rodzaj aranżacji wnętrz, który mocno odwołuje się m.in. do elementów etnicznych oraz kwiatów czy drewna. Czy zegar boho idealnie wkomponuje się w wykreowaną przez nas przestrzeń?

Co warto wiedzieć o stylu boho?

Myśląc o boho, zazwyczaj mamy przed oczami miękkie, ciepłe, przyjazne barwy. Ten styl idzie też w parze z zastosowaniem naturalnych tworzyw, wśród których prym wiedzie drewno oraz rattan. Nie są to jednak jedyne wyróżniki, o których warto wiedzieć.

Ważnym elementem stylu boho są też ozdoby i bibeloty, które można eksponować na półkach czy stolikach. Można również postawić na orientalne lampy, abażury i kolorowe lampiony, które dodadzą ciepłego światła i przytulnego klimatu do mieszkania.

Aranżując przestrzeń w ten sposób, warto zakupić też tapicerowane kanapy i fotele. Boho jest też nierozerwalnie związane z dywanami, poduszkami, czy nastrojowymi narzutami i zasłonami. Mimo pewnych ram, jakie narzuca ten styl, wciąż znajdziemy tu pewne pole do popisu. Dość nieoczywistym, a jednocześnie ciekawym akcesorium, są np. zegary w stylu boho, które kupisz na Plexido.pl.

Czym wyróżniają się najwyższej jakości zegary boho?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na tworzywa, z jakich wykonano takie akcesorium. Przykładowo zegary od Plexido wyprodukowano z użyciem szkła akrylowego, dzięki czemu idealnie sprawdzą się praktycznie w każdym pomieszczeniu – od salonu, przez sypialnię, po biuro czy kuchnię.

Zegar ścienny utrzymany w stylu boho

Urządzenia dostępne w ofercie tej firmy powstały z wycinanej laserowo powierzchni ze szkła organicznego, która zapewnia o wiele większą trwałość, niż tradycyjne szkło. Nadruk wykonano metodą UV, co zapewnia bardzo dużą odporność na działanie światła. Dzięki temu zyskujemy pewność, że barwy będą prezentować się żywo i wyraziście nawet przez długi czas.

Warto spojrzeć też na to, czy zegary boho:

  • pochodzą od polskiego producenta,
  • są łatwe w montażu,
  • mają cichy mechanizm pływający.

Upewnijmy się też, co wchodzi w skład zestawu sprzedażowego. Poza samym mechanizmem zegara powinny znaleźć się tam trzy wskazówki (minutowa, godzinna, sekundowa), wykonane z najwyższej jakości tworzyw, najlepiej z metalu oraz tarcza z nadrukiem.

Czy styl boho sprawdzi się także w mniejszych mieszkaniach?

Zwykle, gdy zastanawiamy się nad tym, jak urządzić niewielki metraż, skłaniamy się raczej ku skandynawskiemu minimalizmowi. Czy boho, które przecież z założenia opiera się na nieco większej liczbie akcesoriów i gadżetów, sprawdzi się na niewielkiej powierzchni użytkowej? Owszem! Jednak pod pewnymi warunkami.

Przede wszystkim, gdy urządzamy niewielki metraż, warto stosować jasne, naturalne kolory – dotyczy to także odcieni beżu, które są jednym ze znaków rozpoznawczych stylu boho. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń, którą dysponujemy.

Warto poświęcić też nieco czasu na odpowiednie dobranie mebli oraz samych dekoracji. Dobrze byłoby też zaznajomić się z ofertą urządzeń wielofunkcyjnych, które można np. łatwo składać i przestawiać. Wśród takich produktów na szczególną uwagę zasługują m.in. fotele oraz pufy.

Dbajmy też o to, aby ograniczyć liczbę dekoracji. Zamiast wielu małych ramek z ciekawymi wzorami, które dosłownie zdominowałyby całe pomieszczenie, o wiele lepszym wyborem będzie jeden duży plakat. W ten sposób na pewno stworzymy ciekawą, atrakcyjną dla oka przestrzeń, która na pewno świetnie „zagra” z zegarami utrzymanymi w stylu boho!

Podobne artykuły