17 kwietnia 2019

Dekorowanie wielkanocnego stołu – pomysły projektantki

Szukasz pomysłów na aranżację wielkanocnego stołu? To świetnie się składa. O to, co w tym roku jest modne, zapytaliśmy projektantkę wnętrz z salonu meblowego Mebest, Martę Machowicz.

Wiosna to doskonały czas na odświeżenie aranżacji w domu, a Wielkanoc – idealny moment, aby pokazać nasze realizacje rodzinie i gościom. Jak więc przygotować wnętrze na święta? O najmodniejszych aranżacjach, które wpiszą się w praktycznie każdy styl i zachwycą biesiadników opowiada Marta Machowicz, projektantka wnętrz z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

Wielkanocny stół nie sposób pomylić z żadną inną stylizacją Fot. salon meblowy Mebest

Wielkanocny stół w trendy kolorach

W tym roku w świątecznych domach królują pastelowe kolory mieszające się ze srebrnymi dodatkami oraz szklanymi akcesoriami. Wśród detali pojawiają się pióra, które pięknie wykańczają stylizację oraz dodają jej lekkości – tłumaczy projektantka.

Pastele, srebro i szkło – topowe hasła aranżacyjne na tę Wielkanoc Fot. salon meblowy Mebest

Podane na srebrze

Na srebrzystych platerach mogą pojawić się zarówno wielkanocne potrawy i słodkości, jak i pozostałe, wiosenne dekoracje – na przykład pachnące świeżością świece w szklanych, dekoracyjnych pojemnikach, jak i doniczki z żywymi kwiatami.

Obok tac, szczególnie modne są platery na nodze pozwalające zaprezentować tort czy inne, świąteczne wypieki, a także platery piętrowe, tzw. etażerki, na których warto wyeksponować owoce w soczystych kolorach.

Srebrne platery, tace, świeczniki – wszystko co modne musi być w tym kolorze Fot. salon meblowy Mebest

Tematyczne figurki

Świetnym pomysłem na udekorowanie świątecznego stołu jest postawienie na nim figurek kojarzących się z Wielkanocą. To oczywiście wszelkiego rodzaju, wykonane najczęściej z ceramiki jajka, szklane bombki w owalnym kształcie, jak i króliki, kurki i koguty mieniące się srebrnym, pasującym do pozostałych akcesoriów, blaskiem.

Świąteczne figurki mogą być w różnych rozmiarach, dla uzyskania designerskiego efektu Fot. salon meblowy Mebest

Lekkie jak piórko

Nowym motywem na wielkanocnym stole są pióra, które dodają stylizacji niezwykłej lekkości. Można je umieścić na talerzu przygotowanym dla każdego z gości, ułożyć je w gniazdko i zaprezentować z jajkiem w środku, jak i po prostu położyć na stole wokół potraw, aby podkreślić wyjątkowość okazji.

Piórka w wielkanocnym stylu to must have tego sezonu Fot. salon meblowy Mebest

Think outside the box

Podczas aranżowania wielkanocnego stołu warto uwolnić się od schematycznego myślenia. Bawiąc się dekoracjami i dobierając najpiękniejsze dla siebie ozdoby, każdy będzie miał pewność, że stół zyska dokładnie taki wygląd, jak sobie wymarzyliśmy. W ten sposób prawdziwą przyjemnością będzie nie tylko efekt końcowy, ale i samo urządzanie wielkanocnego wnętrza – podsumowuje Marta Machowicz