Starzenie się ciała po menopauzie – spowolnij ten proces stosując to!

Menopauza pojawia się u kobiet między 45 a 55 rokiem życia i wpływa na nasz wygląd. Spowalnia proces produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrność naszej skóry. Przyśpieszeniu ulega natomiast proces starzenia się skóry co jest wynikiem spadku poziomu hormonów kobiecych. Do tego cierpią również nasze włosy i paznokcie, a my czujemy się ze sobą gorzej, upływ czasu zaczyna nam doskwierać i wraz z zaburzeniami hormonalnymi powoduje stany depresyjne. Dlatego warto zacząć z tym walczyć, można to zrobić pijąc ten napój!

Napój spowalniający proces starzenia się

Napój ten działa z prostego względu. Olej lniany to bogate źródło kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9. Cytryna zawiera witaminę C, która jest przeciwutleniaczem hamuje więc rozwój wolnych rodników, a tym samym procesy starzenia się. Miód i czosnek to naturalne antybiotyki, które mają właściwości bakteriobójcze, wzmacniają odporność i oczyszczają organizm  toksyn, które sprzyjają starzeniu się skóry.

Nie jest to oczywiście złoty środek, który od razu zadziała i jak za sprawą dotknięcia magicznej różdżki odmłodzi Waszą skórę. Kluczem do sukcesu jest stałe stosowanie go. Efekty nie będą zauważalne od razu, możesz również uznać, że ich nie ma. Jednak gdybyś tej mieszanki nie stosowała, to Twoja skóra starzałaby się zdecydowanie szybciej.

Składniki

  • 100ml oleju lnianego
  • 1 ząbek czosnku polskiego
  • 500g miodu
  • 2 cytryny

Przygotowanie

  1. Cytrynę umyj i obierz ze skórki, a następnie pokrój na mniejsze kawałki
  2. Czosnek obierz i wrzuć razem z cytryną do blendera
  3. Zrób z nich jednolitą masę
  4. Dodaj do niej miodu i oleju, a następnie wymieszaj dokładnie do połączenia się wszystkich składników
  5. Miksturę zamknij w słoiku i przechowuj w lodówce

Stosowanie

Trzy razy dziennie należy zjeść po łyżce tej mikstury. Najlepiej jest to zrobić pół godziny przed posiłkiem. Mikstura nie ma działań ubocznych, o ile nie jesteś uczulona na jakiś jej składnik. Aby działała należy przyjmować ją codziennie.

Skomentuj

Starzenie się ciała po menopauzie – spowolnij ten proces stosując to!