Stara kuchnia i podłączenie zmywarki — trójnik rozwiązaniem

Kuchnia Data publikacji: 27 lutego 2024

Zazwyczaj nowe mieszkania i domy mają przygotowane osobne przyłącza do zmywarki w kuchni. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy mieszkamy w starym domu lub mieszkaniu w bloku i w kuchni mamy jedynie jeden odpływ i dopływ zimnej wody? Trójnik jest rozwiązaniem takiej sytuacji.

Będziemy potrzebować dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to trójnik, najlepiej wybrać z dodatkowym zaworem. Dzięki temu będziemy mogli dodatkowo zabezpieczyć się przed zalaniem, odcinając dopływ wody do samej zmywarki. To sprawi, że do jednego zasilania zimnej wody podłączymy zarówno zmywarkę, jak i baterię kuchenną.

Druga rzecz, która będzie potrzebna to nowy syfon zlewozmywakowy wyposażony w przyłącze do zmywarki. Cała inwestycja nie jest na szczęście kosztowna. Oczywiście w zależności od modeli, możemy zamknąć się całościowo w kwocie 100 zł.

Takie proste przeróbki sprawią jednak, że będziemy mogli zastosować zmywarkę tak naprawdę w każdej kuchni, nawet jeśli początkowo nie była ona pod taką inwestycję przewidziana. Trochę bardziej problematyczne są baterie natynkowe. Tutaj oczywiście można zastosować też zawór na zimnej wodzie, a na ciepłej dać przedłużkę.

Wygląda to, co prawda mniej estetycznie, ale nadal spełnia swoją funkcję i wygoda korzystania ze zmywarki w kuchni warta jest takiej modyfikacji. Tym bardziej że możemy kupić nawet gotowe zestawy baterii ściennej kuchennej z zaworem na zmywarkę lub pralkę. Jest on wtedy również chromowany i wygląda estetycznie.

Reasumując, za pomocą trójnika możemy doprowadzić zasilanie zimnej wody do zmywarki. Możemy wykorzystać go zarówno w przypadku baterii nablatowej, jak i naściennej. Za pomocą syfonu z wyjściem na zmywarkę, możemy natomiast zapewnić odprowadzenie wody po myciu naczyń. Aby zamontować zmywarkę w naszej kuchni, nie musimy pakować się w kosztowny remont, a jedynie małe przeróbki hydrauliczne, które jesteśmy w stanie wykonać nawet samodzielnie. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia, warto skontaktować się z fachowcem, który zrobi to dla nas.

Podobne artykuły