Masz spuchnięte nogi? Wykorzystaj ten domowy sposób!

Zdrowie Data publikacji: 06 czerwca 2017

Domowy sposób na spuchnięte nogi to coś co musi znać każda kobieta. Najczęściej spowodowane jest to zatrzymaniem płynu w organizmie. Jak na pewno zauważyłyście podczas okresu tyjemy to dlatego, że zatrzymana zostaje w naszym organizmie woda. Wtedy też często pojawia się problem spuchniętych nóg, a dzisiaj powiemy Wam jak z nim walczyć.

Jest kilka sposobów na walkę z retencją wody w organizmie. Jednym z nich są ananasy. Są one również często składnikiem wielu diet głównie z powodu swoich właściwości oczyszczających i poprawiających gospodarkę wodną organizmu.

Dlatego podczas zatrzymania wody w organizmie warto je wprowadzić do swojej diety, zwłaszcza na kolację. Zjedz dwa plasterki ananasa z chudym twarogiem. Będzie to dietetyczna i oczyszczająca kolacja.

Skrzyp polny to kolejny dobry sposób na walkę z zatrzymaną wodą. Dostaniecie go bez problemu w sklepach zielarskich. Poprawia ona wydalanie wody z organizmu i reguluje pracę nerek. Jest też bogatym źródłem składników mineralnych. Możesz używać go jako przyprawy albo zrobić sobie z niego napar do picia. Wystarczy gotować go przez 15 minut, a następnie odcedzić napar od suszu.

Sassy Water

Sassy water to znany przepis na wodę odchudzającą. Ma ona też jeszcze jedno ważne działanie, oczyszcza nasz organizm i przeciwdziała retencji wody. Więcej na temat tego napoju przeczytacie tutaj w naszym starszym artykule. Poniżej znajdziecie składniki oraz sposób wykonania.

Składniki

  • 1,5 litra zimnej filtrowanej wody
  • łyżeczka starego imbiru
  • ogórek
  • cytryna
  • świeża mięta

Przygotowanie

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły