Sposoby na podlewanie kwiatów, gdy jesteśmy na urlopie

Ogród Data publikacji: 03 czerwca 2024

Urlop powinien być czasem pełnego spokoju. Jest to okres, w którym można się zrelaksować, zrestartować i błogo poleniuchować lub wręcz przeciwnie można aktywnie spędzić czas zwiedzając i poznając nowe miejsca. Jednak aby móc cieszyć się tym wszystkim należy odpowiednio zadbać między innymi o swoje rośliny. O tym, jak to zrobić, dowiesz się w poniższym artykule.

Jak nawadniać domowe kwiaty podczas wyjazdu

Każdy miłośnik kwiatów doniczkowych, dba o nie z należytym szacunkiem. Podlewa, zapewnia odpowiednią ilość światła, czy właściwą wilgotność. Są to czynności proste wtedy, gdy przebywa się na co dzień w domu. A jak zadbać o swoją roślinność podczas dłuższej nieobecności? Oto nasze top trzy sprawdzonych patentów, na zapewnienie nawilżanie ziemi.

Kule nawadniające – nie tylko na wyjazdy

Kule nawadniające do roślin doniczkowych są doskonałym sposobem na nawadnianie rośliny nie tylko podczas nieobecności związanej z wakacjami czy wyjazdem służbowym, ale też dla osób zabieganych lub zapominalskich. Działanie kuli nawadniającej jest bardzo proste — wystarczy napełnić ją wodą i umieścić w glebie, gdy ziemia w doniczce zacznie wysychać, to z kuli stopniowo zaczyna uwalniać zgromadzoną wilgoć. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne i wygodne, ale też designerskie. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, które z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza.

Plastikowa butelka do zadań specjalnych

Jeśli nie zdążyłeś kupić kul nawadniających lub zwyczajnie nie podoba Ci się to rozwiązanie, to możesz postawić na patent i pomysłowość. Potrzebujesz jedynie plastikowej butelki, wiertarki lub gwoździa i kombinerek oraz odrobina czasu na jej odpowiednie przygotowanie. W korku od butelki musisz wywiercić kilka małych dziurek (jeśli nie masz wiertarki, to nad kuchenką gazową możesz rozgrzać gwoździa i za jego pomocą zrobić otwory). Do tak przygotowanej butelki wystarczy wlać wodę, zakręcić korek i włożyć korkiem skierowanym w dół do doniczki. Nie zapomnij o tym, że butelkę możesz dowolnie udekorować i nadać jej indywidualny charakter.

Hydrożel – sposób na optymalne nawilżenie gleby

Te małe niepozorne kuleczki kryją w sobie dużą moc. Nie tylko oddają zmagazynowaną wilgoć do gleby, gdy ta jest zbyt sucha, ale też pochłaniają jej nadmiar, gdy jest jej za dużo. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, na umieszczenie hydrożelu w doniczkach. Najlepiej zrobić to podczas sadzenia lub przesadzania rośliny, wtedy nie tylko łatwo dodasz kuleczki do gleby, ale też rozmieścisz je równomiernie. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu Twoje rośliny będą miały zapewnioną odpowiednią wilgotność, a to zapewni im piękny rozrost.

Podobne artykuły