Słyszała jak obrażali ją za jej otyłość gdy jadła lody. Później nagrała filmik w Internecie z odpowiedzią dla tych osób!

Lifestyle Data publikacji: 14 maja 2017

Osoby otyłe muszą znosić wiele niepochylonych opinii. Sama miałam trochę kilogramów do zrzucenia i nie czułam się z nimi dobrze. Dlatego też bardzo dobrze rozumiem problemy z jakimi muszą zmagać się osoby otyłe.

Shauna była w mieście i skusiła się na lody. Od lat cierpi na otyłość i spotyka się z niepochlebnymi opiniami na swój temat i komentarzami otoczenia. Jednak nie było tak, że nic z tym nie zrobiła. Była w trakcie kuracji i schudła już 30 kilogramów. Uznała więc, że może pozwolić sobie na małe odstępstwo i zjeść trochę lodów, których tak dawno nie jadła.

Kupiła więc lody i usiadła na ławce w parku jedząc je. Trzeba pamiętać o tym, że była bardzo otyłą osobą i pomimo utraty 30 kilogramów nadal nie wyglądała na szczupłą. Musiało to jednak być dla niej ogromnym osiągnięciem i bardzo się z tego cieszyła.

Komentarze ludzi mocno ją zraniły

Często komentując coś myślimy, że nikt nas nie słyszy. Tak było w tym przypadku. Grupa osób siedząca nieopodal zaczęła komentować jej wygląd i to, że jeszcze „obżera się lodami”. „Żryj lody, gruba świnio” – mówili. Shaunie zrobiło się bardzo przykro, doskonale wiedziała, że jest otyła, ale walczyła z tym, a to był po prostu wyjątek od jej codziennej diety.

Gdy wróciła do domu płakała przez kilkanaście minut po czym postanowiła nagrać do Internetu filmik z odpowiedzą dla tych osób. Zobaczyło go 12 milionów ludzi i skomentowało 10 tysięcy razy dając jej słowa otuchy. Również my powinniśmy wynieść z niego lekcję i pamiętać, że to co mówimy może bardzo kogoś zranić, a nie znając drugiej osoby nie możemy obiektywnie jej ocenić na sam pierwszy rzut oka. Wiem jak to jest czuć się źle w swoim ciele, więc nie życzę nikomu kto czuje to samo aby jeszcze utwierdzało go w tym otoczenie. To bardzo podkopuje poczucie własnej wartości i sprawia, że odcinamy się od społeczeństwa. Nie tak powinno wyglądać nasze wspólne życie na tej samej planecie.

Źródło artykułu: https://www.facebook.com/chinoandshauna.arocho/videos/1925740714338629/?permPage=1

Podobne artykuły