Skąd wziąć grafikę na lacobel – panel szklany

DIY Data publikacji: 12 listopada 2017 / Aktualizacja: 2019-07-29

Skąd wziąć zdjęcia, grafiki na lacobel? Chcesz wydrukować coś wyjątkowego, czego nie ma w zbiorach, które udostępnia producent? Możesz wydrukować tak naprawdę każdy obraz, a my powiemy skąd możecie go wziąć.

Zobacz również: Co to jest lacobel – wady, zalety, stosowanie, montaż, ceny

Skąd wziąć zdjęcie na lacobel

To jaką grafikę wybierzemy zależy od naszego gustu. Każdy z nas będzie chciał mieć na nim coś innego, a technologia pozwala na wydrukowanie dowolnego obrazu i nie musimy decydować się jedynie na zdjęcia i grafiki, które oferuje nam producent paneli szklanych. Dzięki temu nasza kuchnia może być wyjątkowa i niepowtarzalna. Wszystko dlatego, że to właśnie my zdecydowaliśmy jaki wzór będziemy mieć na ścianie.

Powstaje jednak pytanie, skąd wziąć zdjęcie na lacobel? Zdjęcia na lacobel za darmo można pobrać z wielu darmowych banków zdjęć. Wiele z nich upowszechnia je na licencji CC0 Public Domain czyli oznacza, to że możemy z nimi zrobić co chcemy. Inną popularną formą licencji jest CC BY, zdjęcie takie wymaga przypisania autorstwa, ale w przypadku gdy wykorzystujemy to na użytek własny w kuchni i nie będziemy go rozpowszechniać i sprzedawać to nie mamy czym się przejmować. Oto 10 popularnych banków zdjęć gdzie znajdziecie darmowe zdjęcia, które możecie wykorzystać na lacobel.

Darmowe zdjęcia na lacobel

 1. Pixabay
 2. Freeimages
 3. Photopin
 4. Pexels
 5. Wikipedia Commons
 6. Picjumbo
 7. Gratisography
 8. Foodiesfeed (zdjęcia gastronomiczne)
 9. Freestocks
 10. Designerspics
 11. Pikwizard

Płatne banki zdjęć

Gdy na darmowych bankach zdjęć nie znajdziesz niczego co by Cię zadowoliło zdjęcie możesz zakupić. Nie jest to nic drogiego, a wiele firm produkujących panele szklane ma konto w banku zdjęć fotolia.com i za nas kupi wybrane przez nas zdjęcie. Fotolia jest chyba najpowszechniej używanym bankiem zdjęć przez firmy produkujące nadruki na szkle, ale warto przed zamówieniem dopytać, z jakiego banku zdjęć najlepiej wybrać by kupili dane zdjęcie dla nas do wykonania nadruku.

Wystarczy, że wejdziecie na stronę Fotolia i w wyszukiwarce wpiszecie słowo kluczowe, które będzie motywem, jaki chcecie wyszukać. Pamiętajcie, że w przypadku szyb, które będą miały ok. 3mb długości najlepiej zaznaczyć wybór wśród zdjęć panoramicznych. W innym wypadku zdjęcie może okazać się za małe, a jego powtórzenie czy rozciągniecie da bardzo brzydki efekt. Ja wpisałam ziarna kawy. Już jako pierwsze wyskoczyło mi bardzo długie zdjęcie, które zapewne zostało stworzone z myślą o panelach szklanych.

Możemy wybrać kilka zdjęć, które nam się podobają, a następnie wysłać je do realizatora zamówienia w celu weryfikacji i ocenienia czy w naszym przypadku będzie możliwe wykorzystanie tego zdjęcia. Jedno zdjęcie kosztuje ok. 7-10 zł. Niestety musimy wykupić plan przynajmniej 5 obrazów za 75 zł aby móc kupić jedno zdjęcie. Wtedy jednak możemy dla kogoś kupić pozostałe 4 obrazy i odzyskać pieniądze. W przypadku firmy robiącej nadruki najprawdopodobniej będzie miała ona już wykupiony pakiet i dogadując się zapłacimy jedynie za jedno zdjęcie.

Mam nadzieję, że dzięki temu bez problemu znajdziecie zdjęcie na lacobel i wasza kuchnia będzie wyjątkowo. Teraz już wiecie skąd brać zdjęcia na lacobel więc podzielcie się tą wiadomością ze znajomymi udostępniając ten wpis na swoim Facebooku :)

Podobne artykuły