5 świetnych pomysłów na nietuzinkowe PISANKI!

DIY Data publikacji: 14 kwietnia 2019 / Aktualizacja: 2024-04-30

Pisanki kolorowane barwnikami czy owinięte w specjalne koszulki to coś, co spotkamy prawie w każdym domu. Jeśli chcecie, by w tym roku Wasze pisanki wyglądały wyjątkowo i jednocześnie zachwyciły wszystkich gości, którzy odwiedzą Was na Wielkanoc, to wypróbujcie te pomysły. Oto pięć sposobów na zrobienie nietuzinkowych pisanek.

1. Pisanki z elementami natury

fot.
Crafty Panda

Wykorzystaj naturalne liście i gałązki, aby stworzyć niesamowite pisanki. Przygotuj parę listków i pończochy. Listki połóż na pończosze, następnie owiń nią jajko i włóż do barwnika. Po tym, jak barwnik już zrobi swoje, wystarczy zdjąć pończochę i wzór będzie gotowy.

fot. Crafty Panda

2. Kosmiczne pisanki

fot. Crafty Panda

Chcesz uzyskać efekt kosmicznych pisanek? Najpierw pofarbuj jajka na granatowo. Przygotuj farby w kolorze czarnym, fioletowym, czerwonym, niebieskim i białym. Nałóż je (oprócz białego) gąbeczką na jajka w różnych miejscach. Kolorem białym spryskaj jajka, używając szczoteczki do zębów. Jak dokładnie to zrobić zobaczysz na filmie na końcu artykułu.

3. Pisanki w kropeczki

fot. Crafty Panda

Kolejny pomysł, który mi się spodobał to wykorzystanie folii bąbelkowej. Pofarbuj jajko bazowym kolorem, a folię pomaluj farbą, którą chcesz zrobić kropki. Zawiń jajko i pozostaw na trochę i gotowe :)

4. Potłuczone jajko

fot. Crafty Panda

Bardzo fajny pomysł. Jajko zostało pofarbowane, a następnie obrane. Skorupki nie wyrzucamy, a za pomocą białka jajka przyklejamy je do skorupki nierozbitego jajka :) Daje to bardzo fajny efekt!

5. Jajka z twarzą

fot. Crafty Panda

Poradnik wideo

Jak zrobić te pisanki i dodatkowo kilka innych zobaczysz na wideo poniżej. To wszystko jest bardzo proste, a efekt na pewno wszystkich zaskoczy. Jeśli macie chwilę czasu zróbcie je razem z dziećmi, a na pewno przysporzą Wam mnóstwo frajdy.

Podobne artykuły