Rozwiąż problemy związane z przebarwieniami skóry tymi naturalnymi lekami

Uroda Data publikacji: 14 lutego 2018

Jak usunąć przebarwienia na skórze w naturalny sposób? Nasza skóra zazwyczaj nie ma jednolitego koloru, ale wraz z wiekiem pojawiają się coraz bardziej widoczne ciemne plamy. Dzieje się to przez nadmierną ilość melaniny co jest często wynikiem zmian hormonalnych. Wpływ na to mają również czynniki zewnętrzne np. słońce.

Używając naturalnych środków, które nas otaczają możemy te ciemniejsze fragmenty skóry rozjaśnić dzięki czemu przebarwia skóry nie będą już tak widoczne. Dzisiaj podpowiemy Wam jakich produktów użyć aby uzyskać ten efekt.

Surowe zmieniaki

 

Surowe ziemniaki bardzo dobrze oddziałują na naszą skórę i mogą pomóc Ci zmniejszyć widoczność plam starczych. Wszystko dzięki enzymowi, który nazywa się katecholazą. Wystarczy przecięć ziemniaka na pół i wcierać ko w skórę przynajmniej przez pięć minut. Po wszystkim przemyj twarz letnią wodą.

Kurkuma

Kurkuma to przyprawa, która świetnie sprawdzi się podczas likwidacji przebarwień skóry. Jej stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać ją z sokiem z cytryny aby stworzyć pastę, którą następnie na 20 minut nakładamy na twarz czy inny fragment skóry i po tym czasie ją zmywamy letnią wodą.

Aloes

Żel aloesowy to świetny domowy kosmetyk. Może nam pomóc w usuwaniu martwych komórek skóry, jednocześnie powodując wzrost nowych. Jego stosowanie również jest proste. Wystarczy żel aloesowy nałożyć jak krem na skórę przed pójściem spać. Rano go zmyj.

Źródło artykułu: https://www.stethnews.com/2629/solve-your-hyperpigmentation-problems-with-these-natural-cures/

Podobne artykuły