Naturalny sposób na wybielenie zębów, który nie niszczy szkliwa

Uroda Data publikacji: 07 czerwca 2018

Jak wybielić zęby i nie zniszczyć przy tym szkliwa? Dzisiaj podamy Wam jeden bardzo ciekawy sposób na wybielenie zębów, który jednak tak jak większość nie będzie opierał się na szorowaniu z dodatkiem substancji ścierających jak np. soda oczyszczona. Wykonamy płukanie ust olejem, który nie zagrozi naszemu szkliwa, a przyniesie wiele korzyści w zachowaniu higieny jamy ustnej i oczywiście wybieli zęby.

Ssanie oleju kokosowego

Zabieg ten nazywany jest różnie, raz ssaniem oleju innym razem płukaniem jamy ustnej olejem kokosowym. Jednak w samym stosowaniu bardziej przypomina ssanie. Metoda ta jest bardzo prosta w wykonaniu, ale najlepiej robić to rano jeszcze przed umyciem zębów. Wtedy jest to po prostu najwygodniejsze.

Jeśli wybierzesz się do sklepu to pamiętaj by kupić nierafinowany olej kokosowy. To bardzo ważne, bo olej rafinowany nie ma już tych samych właściwości. Informację o tym znajdziesz na pewno na etykiecie, a wyznacznikiem może być również cena. Niestety dobrej jakości olej kokosowy nie jest tani, ale na pewno starczy Wam na długo. Będziemy zużywać łyżeczkę oleju dziennie.

Gdy wstaniesz rano z łóżka i pójdziesz do łazienki, weź łyżeczkę oleju kokosowego do ust. Możesz zacząc wykonywać inne obowiązki, przynajmniej tak w naszym przypadku było najwygodniej. Będziemy bowiem potrzebowali 15 minut, podczas których przelewamy olej w jamie ustnej z jednej strony na drugą tak jakbyśmy go ssali i chcieli wepchnąć jak najgłębiej pomiędzy zęby.

Po 15 minutach takiego „ssania” oleju możemy go wypluć i normalnie umyć zęby aby pozbyć się tego oleistego posmaku. Nie każdemu musi to pasować, ale potraktujcie to raczej jako kurację dla zdrowia jamy ustnej i wybielenia zębów, niż coś co ma przynieść Wam przyjemność. Pamiętaj żeby oleju nie połknąć, po prostu go wypluj do zlewu, wypłucz usta i normalnie umyj pastą do zębów.

Ssanie oleju kokosowego oprócz wybielenia zębów ma również wiele innych cennych właściwości. To tak jak w tej reklamie pewnego suplementu, efekt uboczny, który jesteśmy w stanie zaakceptować :)

Zalety stosowania oleju kokosowego

  1. Zapobiega zapaleniu dziąseł i leczy stany zapalne
  2. Odświeża nieprzyjemny oddech
  3. Zapobiega próchnicy
  4. Zabija bakterie
  5. Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego

Źródło artykułu: http://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/naturalne-wybielanie-zebow

Podobne artykuły