Jak rozjaśnić ciemniejszą skórę na udach

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2017-10-29 / Aktualizacja: 2017-11-29

Ciemna skóra po wewnętrznej stronie ud jest częstym problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przez to czujemy się niepewnie w strojach kąpielowych i nie chętnie odsłaniamy tę część ciała. Dzisiaj podpowiemy wam jak rozjaśnić skórę na udach.

Dużo częściej na ten problem cierpią osoby z nadwagą. Skóra w tych miejscach ma tendencję do ścierania się. Innymi częstymi przyczynami jest pocenie się, stosowanie produktów wzbogaconych chemicznie, które mogą wywoływać takie reakcje lub niepoprawne golenie. Winowajca mogą być również nasze hormony i ich zaburzenia wynikające np. z zespołu policystycznych jajników.

Jak rozjaśnić skórę na udach

Przedstawimy Wam trzy sposoby, które pomogą Wam rozjaśnić skórę na udach. Wszystkie wykorzystane składniki będą w 100% naturalnie!

1. Żel aloesowy

Żel aloesowy ma właściwości odżywcze oraz przeciwutleniające, które pomagają zregenerować wygląd skóry. Dzięki kuracji żelem aloesowym możemy skutecznie rozjaśnić i odmłodzić skórę. Możesz wykorzystać żel z własnej rośliny, którą hodujesz w domu lub po prostu go kupić.

Kuracja jest bardzo prosta. Dwa razy dziennie smarujemy skórę żelem aloesowym i pozostawiamy ją na 15 minut tak by jej nie rozetrzeć, a potem możesz ją wytrzeć ręcznikiem lub spłukać.

2. Jogurt naturalny

Jest bardzo łagodnym środkiem wybielającym, który dodatkowo zadba o naszą skórę. Wszystko dzięki kwasowi mleczanowemu zawartemu w jogurcie naturalnym. Wystarczy zrobić sobie z niego maseczkę na skórę i pozostawić na 15 minut po czym spłukać. Kurację powtarzamy raz dziennie.

3. Cytryna

Dobrze wiemy, że cytryna ma właściwości wybielające. Wysoka zawartość witaminy C zachęca nasze komórki do wzrostu i szybko ją regeneruje. Przetnij cytrynę na pół i wetrzyj polówkę cytryny w skórę na udach pozostawiając na 20 minut. Pamiętaj aby dobrze spłukać i umyć później skórę. Zabieg ten powtarzaj rzadziej, maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Podobne artykuły