Jakie rośliny można sadzić w kwietniu w ogrodzie

Ogród Data publikacji: 12 kwietnia 2018

Kwiecień to idealny czas na porządki w ogrodzie. Początek wiosny, wszystkie rośliny budzą się do życia. W tym okresie możemy wnieść do naszego ogrodu kilka zmian. Jest to czas, kiedy rośliny najlepiej się przyjmują, ciepłe dni, nieco chłodniejsze noce. Idealna temperatura dla rośli. Warto więc zasadzić nowe rośliny do ogródka. Jakie rośliny można sadzić w kwietniu?

W kwietniu, do ogrodu możemy zasadzić wiele kwiatów. Najlepiej przyjmą się kwiaty i rośliny bulwiaste. Są to rośliny, które mają cebulkę. Do takich roślin i kwiatów należą, tulipany, które pięknie kwitną i są idealną ozdobą do naszego ogrodu. Hiacynty, to kwiaty, które w ciągu jednego sezony mogą zakwitnąć dwa razy. Ich zapach jest bardzo intensywny i piękny. Jest to kwiat idealny na kwiecień. Do takich kwiatów można również zliczyć żonkile. Wszystkie inne rośliny cebulkowe są doskonałym wyborem na kwietniowe sadzenie.

W tym czasie można również zasadzić drzewa i krzewy. Ten miesiąc jest idealny na sadzenie nowych drzewek w ogrodzie. Idealne na ten czas będą drzewa z odsłoniętymi korzeniami, jednak należy sadzić je na początku kwietnia. Wszystkie inne rośliny doniczkowe możemy sadzić w kwietniu jak o również w innych miesiącach wegetacyjnych. Do najczęściej wybieranych drzew, czy krzewów do ogrodu są jałowce i świerki. Są to drzewka, które nie są wymagające w utrzymaniu i w szybki sposób się przyjmują. Do roślin, które możemy sadzić w kwietni, należą również wodne rośliny. Są to roślin, które w łatwy sposób się przyjmują i nie potrzebują wymagających warunków.

Rośliny odpowiednie do zasadzenia w kwietniu, to rośliny, które potrzebują co, najmniej dziesięciu stopi Celsjusza. Są to rośliny, które bez problemu rozwiną się w tym miesiącu. Istnieje wiele roślin, które możemy zasadzić w ogrodzie w kwietniu. Każdy, więc w tym czasie znajdzie idealną roślinę do swojego ogrodu. A kwiecień jest pracowitym czasem, właśnie w ogrodzie, w tym czasie wiele osób porządkuje swoje podwórka.

Podobne artykuły