Rośliny, które odstraszają komary

Ogród Data publikacji: 23 lutego 2019

Chcesz odstraszyć komary? Zaplanuj posadzenie odpowiednich roślin w ogrodzie i na balkonie. Rośliny te wytwarzają aromat, który komary odstrasza. Dzięki temu możesz cieszyć się miłym czasem spędzonym na świeżym powietrzu bez atakujących wrednych komarów.

Kocimiętka

Kocimiętka znana jest raczej z wpływu na koty, ale okazuje się, że również działa na komary i pomaga je odstraszyć. Kocimiętka może rosnąć na każdym podłożu. Nie potrzebuje też dużej uwagi, ziemia po prostu nie może być zbyt sucha i to jej wystarczy. Jest też odporna na niskie temperatury.

Trawa cytrynowa

To roślina, która znalazła swoje zastosowanie kuchni, zwłaszcza Azjatyckiej. Jej zapach jest też odstraszający dla komarów. Trzeba pamiętać o tym, że roślina ta lubi słońce i ciepło. Warto też by miejsce to było osłonięte od wiatru. Najlepiej jest posadzić ją w donicy by na zimę móc ją przenieść do pomieszczenia. Trzeba również pamiętać o jej podlewaniu.

Aksamitka

Bardzo ładna dekoracyjna i nie duża roślina. Aksamitka niestety jest jednoroczna. Pamiętam ją doskonale bo moja babcia co roku siała ją w swoim ogrodzie. Lubi światło, a tak to nie wymaga dużej pielęgnacji. Bardzo wdzięczny i łatwy w uprawie kwiat, który ozdobi Wasze doniczki na balkonie i rabatki, a jednocześnie odstraszy komary.

Koper włoski

Koper włoski odstrasza komary, ale możemy go wykorzystać na wiele innych sposobów. Jest to nie tylko roślina ozdobna, ale też jej liście możemy dodać do zupy lub sałatki. Warto ją mieć w swoim ogrodzie.

Tymianek

Tymianek to zioło, którego komary nie lubią. Lubi dużo słońca i średnio wilgotną glebę. Sieje się go od kwietnia do maja. Uprawa nie jest trudna, ale najlepiej jest go mieć w donicach by schować go na zimę i wyjąc znów na wiosnę.

Rozmaryn

Rozmaryn skutecznie odstrasza owady w tym komary. Potrzebuje słonecznego miejsca do życia. Niestety rozmaryn nie jest odporny na niskie temperatury. Sieje się go zazwyczaj w kwietniu.

Podobne artykuły