Jakie podłogi drewniane wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 20 września 2022

Niezbędnym elementem każdego pomieszczenia jest podłoga. Może ona być wykonana z różnych materiałów. Jeśli zaliczasz się do osób ceniących produkty najwyższej jakości, zależy Ci na wyjątkowej trwałości zastosowanych rozwiązań, to podłoga drewniana Trójmiasto to naprawdę dobry wybór. Trójmiasto jest obecnie miejscem, w którym bez problemu można zakupić wysokiej jakości podłogę wykonaną z drewna. Z uwagi na szeroki wybór warto jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się produktem, który w pełni satysfakcjonuje.

Co wziąć pod uwagę, wybierając podłogę do domu?

Każda podłoga dostępna w Gdańskuczy innym mieście może być wykonana z różnych materiałów. Ta drewniana to synonim elegancji, doskonałej jakości i luksusu. Aby jednak podłogą z drewna się nie rozczarować, należy wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Aspekt estetyczny jest oczywiście bardzo ważny, ale nie najważniejszy. Duże znaczenie ma kilka parametrów, które wpływają na to, jak trwała będzie podłoga i w jakim stanie będzie po kilku latach od montażu. Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim twardość. Do pomieszczeń intensywnie użytkowanych odpowiednia jest podłoga wykonana z twardych gatunków drewna. Zalicza się do nich między innymi:

  • dąb;
  • jesion.

Pomieszczenia, w których lepsza jest twarda podłoga drewniana Trójmiasto to kuchnia, a także przedpokój. Wiele osób zapyta w tym miejscu, jaką podłogę wybrać do pokoju dziecięcego. Jeśli dziecko naprawdę intensywnie się bawi, uwielbia „jeździć” samochodzikami po różnych powierzchniach, ta twarda jest lepszym wyborem.

Jaka podłoga drewniana będzie odpowiednia, jeśli chcemy wykonać ogrzewanie podłogowe?

Coraz więcej osób decyduje się na niezwykle funkcjonalne i praktyczne ogrzewanie podłogowe. Jeśli też je wybierasz i jednocześnie chcesz mieć podłogę drewnianą, musisz pamiętać o tym, aby stawiać na gatunki drewna, które są stabilne wymiarowo. W związku z tym nie wybieraj podłogi wykonanej z takich gatunków drewna, jak:

  • jesion;
  • buk;
  • klon;
  • wenge.

Bardzo dobrym wyborem jest z kolei dąb, który w przypadku ogrzewania podłogowego sprawdza się świetnie. Nie można pominąć również grubości deski. Powinna ona pozwalać na swobodne przepływanie ciepła. Do takich zalicza się modele, których grubość nie przekracza piętnastu milimetrów. Ważne jest, aby przed montażem odpowiednio wygrzać posadzkę. UWAGA: przed eksploatacją zapoznaj się z maksymalną temperaturą podłogi zalecaną przez producenta i nigdy jej nie przekraczaj. Szeroki wybór podłogi odpowiedniej również do ogrzewania podłogowego oferuje sklep Profi Parkiet.

Co wybrać – deski czy parkiet?

Decydując się na drewnianą podłogę, wybrać można zarówno deski, jak i parkiet. Gdynia jest jednym z tych miast, w których bez problemu dostępne są obie opcje. Parkiet to rozwiązanie odpowiednie zwłaszcza do mieszkań urządzonych w stylu klasycznym. Wzorem, który cieszy się ogromną popularnością jest jodełka, która modna była już w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Zdecydowanie rzadziej jest dzisiaj wybierana cegiełka. Deski to rozwiązanie bardziej uniwersalne. Można wykorzystywać je zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych nowoczesnych. Świetnie komponują się między innymi ze stylem skandynawskim.

Podobne artykuły