Robaki w koszu na śmieci – larwy w kuchni

Porady Data publikacji: 28 listopada 2017 / Aktualizacja: 2023-10-16

Jak usunąć robaki w koszu na śmieci w trwały sposób i zapobiegać ich powstawaniu? Kuchnia to szczególne miejsce, w którym powinniśmy zachować procedury utrzymania czystości. Jednym z miejsc gdzie mogą powstawać larwy robaków jest naturalnie kosz na śmieci. Dzisiaj dowiecie się więcej jak temu zjawisku przeciwdziałać.

Skąd biorą się larwy w śmietniku

Larwy te pomagają materii organicznej rozkładać się. Jest naturalny proces, który przebiega w naturze. Jeśli nie będziemy dbać o czystość kubła na śmieci to po prostu prędzej czy później ten problem nas dosięgnie. Chociaż nie są one dla nas szkodliwe to jednak nie ma nic przyjemnego w ich obecności w naszej kuchni. Gdy zauważymy pierwsze okazy musimy działać szybko bo rozmnażają się bardzo szybko. W ciągu doby potrafią przepoczwarzyć się w muchy i dalej oblegać nasze jedzenie, ale już w dużo większym zasięgu dzięki możliwości szybkiego przemieszczania się.

Jak usunąć larwy z kuchni

Zacznijmy od miejsca gdzie się rodzą czyli śmietnika. Oczywiście śmieci należy usnąć, a potem dokładnie umyć śmietnik gorącą wodą i jakimś mocnym detergentem, który wybije wszystkie jajeczka larw. Dobrze wypłucz śmietnik, umyj go zarówno wewnątrz jak  na zewnątrz. Następnie za pomocą środków chemii gospodarczej, które masz w domu wymyj cała szafkę, w której znajduje się śmietnik.

Teraz możesz włożyć o śmietnika nowy worek i umieścić go ponownie w szafce. Problem powinien być zażegnany, ale powiemy Wam jeszcze jak najlepiej przed nim się uchronić.

Jak chronić się przed larwami w kuchni

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć jak mówi stare dobre przysłowie. Dlatego musimy zadbać w kuchni o szczególną czystość aby problem się nie powtarzał lub w ogóle do niego nie doszło jeśli czytaliście ten artykuł z ciekawości.

  1. Często wyrzucaj śmieci, gdy wkładasz do śmietnika mięso czy psujące się już owoce należy tego samego dnia wynieść śmieci
  2. Pamiętaj aby co jakiś czas podczas sprzątania kuchni oprócz wynoszenia śmieci umyć sam śmietnik i szafkę, w której się znajduje
  3. Nie pozostawiaj psującej się żywności w kuchni
  4. Najlepiej stosować pojemnik z klapą, w którym klapa szczelnie się zamyka
  5. Rób częsty remanent w kuchni i wyrzucaj rzeczy, które mogą zaraz się zepsuć lub zjedz je na czas
  6. Nie wyrzucaj do kubła w kuchni pieluszek, żwirku z kuwety i innych tego typu odpadów. Jeśli już to robisz staraj się aby były szczelnie owinięte jakimś woreczkiem

Podobne artykuły