Psycholog wyjaśnia, dlaczego późne małżeństwa są szczęśliwsze niż te wczesne

Kategoria: Lifestyle
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-02-13

Wszyscy szukamy miłości. Niestety wiele związków kończy się, a dzieje się tak dlatego, że czasem presja społeczna stereotypów może być silniejsza niż prawdziwe pragnienia. Ludzie więc śpieszą się zbyt bardzo i okazuje się, że związują się zbyt szybko. Musimy pamiętać, że to nasze życie i wybór również należy do nas.

Miłość pomaga w samorozwoju

Dojrzała osoba nie przestaje nad sobą pracować, a miłość daje jej siłę. Potrafi ona przyznać się do swoich wad i umie zmienić swój punkt widzenia uwzględniając potrzeby drugiej osoby, z którą się wiąże. Dlatego ludzie zakochani wzajemnie siebie poprawiają i sprawiają lepszym. Do tego trzeba jednak dojrzałości, która przychodzi z wiekiem.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Związek to ciężka praca

Miłość to ciężka praca, która wymaga cierpliwości i wielu trudnych rozmów. Jeśli ktoś nie dojrzał do poważnego związku jakim jest małżeństwo nie będzie potrafił w nim wytrwać. Nie jest to bowiem bajka usłana różami, a ciężka praca przez całe życie. Wraz z wiekiem na drodze będziemy spotykać różne problemy, które zawsze trzeba będzie w jakiś sposób rozwiązać.

Kochać to znaczy opiekować się

Samowystarczalna osoba nie szuka inspiracji w swoim partnerze i nie stara się wypełnić z nimi pustki w ich duszy. Związek jest tylko dodatkiem. Ma to swoje plusy, ale gdy zaczynają się minusy zaczynamy je odsuwać. W niedojrzałym związku partner gdy dostaje to czego chce jest świetny, ale gdy już jesteś np. chora zejdzie Ci z drogi.

Miłość nie chroni przed zranieniem

Zranienie i rozczarowanie to normalna rzecz w związku. Jednak dojrzali partnerzy potrafią stawić temu czoła. Trzeba na to wiele odwagi, pracy nad sobą i zaufania. W przypadku nietrwałych relacji jest to prawie niemożliwe. Dlatego wieź między partnerami musi być głęboka by przetrwać takie problemy.

Kochać to znaczy szanować swoją indywidualność

Każda osoba jest pewną indywidualnością. Nawet gdy wchodzimy z kimś w związek nie oznacza to, że wyrzekamy się swojej osobowości, pasji, hobby, przekonań. Dlatego bardzo ważne jest to by nasz partner potrafił uszanować w nas to co stanowi o naszej indywidualności i odwrotnie. Ludzie, którzy są jedynie zaabsorbowani własnymi interesami, nie są gotowi słuchać, rozumieć ani przyznawać się do niczego.

Ilustrowane przez Alena Sofronova dla BrightSide.me

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-relationships/a-psychologist-explains-why-late-marriages-are-happier-than-early-ones-448460/

Podobne artykuły