90-letnia staruszka rozdaje ulotki na ulicy bo nie wystarcza jej na leki. Tę sprawę warto nagłośnić!

Lifestyle Data publikacji: 11 marca 2018

To historia, która jest warto nagłośnienia. Nie tylko dlatego, że tej kobiecie jest ciężko, ale dlatego, że to może spotkać każdego z nas. Póki co pracujemy, wiążemy koniec z końcem. Ale później może okazać się, że z renty bądź emerytury nie wystarczy nam już na to by zachować swoje zdrowie.

Staniemy przed wyborem, zapłacić za prąd czy kupić leki, które są nam potrzebne? Każdy z wyborów, jaki by nie był jest tak naprawdę zły. Dlatego historia tej kobiety wzbudziła tak wielkie poruszenie w sieci, a pierwszy raz przedstawiła ją Liana Hakobyan na facebooku.  Film ma już ponad 200 tysięcy wyświetleń. Obejrzyjcie go poniżej.

Starsza kobieta w wieku 90 lat stoi pod sądem i rozdaje ulotki aby móc kupić leki. W takim Państwie żyjemy gdzie niektórzy dostają pieniądze za to, że nic nie robią, a inni choć potrzebują i przeżyli w tym kraju całe życie płacąc podatki, na starość nie dostają żadnej pomocy.

O sprawia zostało zawiadomione Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Mamy nadzieję, że coś w życiu tej kobiety teraz się zmieni. Jednak pamiętajmy, że to nie jedyny przypadek, a takich osób są tysiące. A jeśli my, którzy dziś mamy głos, dostęp do mediów i siłę, nic nie zrobimy. To w przyszłości może nas spotkać taki sam los. Dlatego nie przechodźmy obojętnie. Dzisiaj wystarczy wrzucić zdjęcie czy film na Facebooka aby nagłośnić cała sprawę. Każdy z nas może być taką iskrą, która wznieci pożar.

Podobne artykuły